Najlepsze aplikacje do nauki – co zainstalować na swoim telefonie?

Telefony komórkowe to dziś nie tylko urządzenia do komunikacji głosowej czy tekstowej, ale także coraz lepsze aparaty fotograficzne. To także źródło rozrywki i wiedzy za sprawą przeróżnych aplikacji. Przeczytaj jakie są najlepsze aplikacje do nauki.

 

Szukanie wiedzy

Kiedyś informacji naukowych szukaliśmy w książkach i encyklopediach. Trzeba było udać się do biblioteki żeby napisać pracę na zadany temat. W erze wszechobecnego internetu, wraz z upływem czasu odkładano książki i szukano treści w Sieci. Dziś wiedza jest dostępna także na poziomie telefonu komórkowego i instalowanym aplikacjom.

Najlepsze aplikacje do nauki
YouTube

Wydawać by się mogło, że YouTube to jedynie zbieranina przygłupawych filmów. Tymczasem coraz więcej z nas poszukuje tu wiedzy z różnych dziedzin. Dowiesz się tu jak wykonać jakąś czynność, jak przygotować jakieś danie lub jak się zachować w określonych sytuacjach.

Quizlet

Jeśli chcesz skutecznie utrwalać wiedzę, Quizlet jest przydatną aplikacją. Nauka za pomocą „fiszek” jest uważana za jedną z najskuteczniejszych. Quizlet to wirtualne fiszki, które możesz tworzyć samodzielnie na swoim smartfonie. Możesz też korzystać z fiszek utworzonych przez innych użytkowników. Jeśli jesteś nauczycielem, możesz bez większego wysiłku przygotować materiał dla swoich uczniów. Podstawowa wersja aplikacji jest bezpłatna.

Duolingo

Jeśli chcesz się uczyć języków obcych, wybierz Duolingo. Jest to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych aplikacji do nauki języków. Aplikacja ułatwia naukę przez serię prostych wyzwań już na początku do nauki, co zachęca do jej kontynuowania. Darmowa aplikacja pokazuje paski postępu, odznaki i inne nagrody.

Wolfram Alpha

Jest to aplikacja dedykowana matematykom i umysłom ścisłym. Kosztuje 3 dolary na iPhone i 14 zł na Androida. Jest najbardziej zaawansowanym kalkulatorem dostępnym na smartfony. Aplikacja potrafi rozwiązywać działania, ale posiada też liczne narzędzia z zakresu statystyki, analizy danych, fizyki, chemii astronomii oraz innych nauk ścisłych.

Google Arts&Culture

Z kolei jeśli sztuka i kultura jest tym, co Cię interesuje, gogle wychodzi naprzeciw twojej ciekawości. Aplikacja ta jest darmowym zbiorem dzieł sztuki dostępnym w każdym miejscu na świecie, ale także źródłem wiedzy o sztuce. Dzięki Google Arts&Culture możesz odbyć zdalny spacer po kolekcjach muzeów z całego świata. Dodatkowo przeczytasz o konkretnych artystach czy dziełach sztuki. Aplikacja jest darmowa.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.