Wisząca doniczka – jak zrobić? Pomysły na ciekawe doniczki

Jeżeli znudziły się wam standardowe doniczki albo potrzebujecie odświeżyć mieszkanie, to idealnie trafiliście! Mamy świetny pomysł! Wisząca doniczka z pewnością urozmaici wnętrze, doda mu charakteru i je na pewno ożywi. Zrobienie takiej ozdoby jest bardzo proste, w dodatku tanie, a efekt warty pracy.

Wisząca doniczka czego potrzebujemy?

Nie obędzie się bez drewnianej miski, ciemnego sznurka oraz wiertarki z cienkim wiertłem. Oczywiście nie może zabraknąć naszego głównego bohatera, czyli ulubionej roślinki. My użyliśmy czarnego sznurka, ponieważ pasuje do każdego wystroju i dekoracji pokoju, w którym będzie znajdować się doniczka. Drewniana miska musi być takiej wielkości, aby nasza roślinka miała swobodę w rozprzestrzenianiu korzeni. Dodatkowo będzie przydatny ołówek, miarka oraz nożyczki. To wszystko. Prawda, że niewiele?

Wisząca doniczka dyi

Zaczynami od zaznaczenia za pomocą ołówka 3 otworów w miseczce. Muszą być w równej od siebie odległości. Dlatego właśnie, aby w tym sobie pomóc, możemy użyć miarki. Kiedy zaznaczyliśmy już miejsce dziurek, czas na użycie wiertarki. Ostrożnie wiercimy trzy otwory. Musimy uważać, żeby miska nie wypadła nam z rąk, może także pęknąć, więc naprawdę musimy zwrócić na to szczególną uwagę. Teraz dzielimy sznurek na trzy równe części. Musimy również zostawić jego nadmiar, żeby powiesić doniczkę do sufitu. Długość sznurków zależy od tego, na jakiej wysokości chcemy mieć roślinkę. Sznurek przeciągamy przez otwory, a końcówki bardzo ciasno zawiązujemy. Musimy zrobić to naprawdę dokładnie, ponieważ nie chcemy, żeby cała doniczka spadła.

Doniczki wiszące do domu

Teraz czas na powieszenie naszej własnoręcznie wykonanej ozdoby. Wszystkie sznurki łączymy dodatkowym kawałkiem sznurka. Następnym krokiem jest wybranie miejsca na dekorację i zawieszenie jej pod sufitem. To wszystko! Wisząca doniczka dyi gotowa! Pomysłów na takie ozdoby jest naprawdę wiele, lecz jeżeli nie możemy lub nie chcemy zrobić tego własnoręcznie, to nic straconego. W wielu sklepach możemy dostać taki rodzaj doniczek. Modeli, kolorów oraz wielkości jest naprawdę bez liku.

źródła zdjęć: allegro, art-madam

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.