Więzienie dla egipskich tiktokerek – nie uwierzycie, do czego namawiały inne kobiety!

Więzienie dla egipskich tiktokerek

Więzienie dla egipskich tiktokerek! Taki wyrok usłyszała 20-letnia Haneen Hossam i 23-letnia Mowada al-Adham, które za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęcały inne kobiety do zarabiania pieniędzy przez internet. Egipski sąd uznał to za „wykorzystywanie dziewcząt do czynów sprzecznych z zasadami i wartościami egipskiego społeczeństwa w celu uzyskania korzyści materialnych”.

Więzienie dla egipskich tiktokerek

TikTok to obecnie najpopularniejsza aplikacja, która w 2020 roku przekroczyła liczbę aż 2 mld użytkowników. Krótkie filmiki, często z podkładem muzycznym oraz liczne wyzwania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Biorąc pod uwagę tak ogromne zasięgi, wiele osób decyduje się na działanie na TikToku, aby dzielić się swoim podejściem do życia i pomagać innym. Na taki krok zdecydowały się m.in. dwie młode dziewczyny z Egiptu – 20-letnia Haneen Hossam i 23-letnia Mowada al-Adham, które za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęcały inne kobiety do zarabiania pieniędzy przez internet.

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE PIERWSZE SŁOWA DZIECKA – MATKA NIE MOGŁA UWIERZYĆ W TO, CO USŁYSZAŁA. WOŁANIE O POMOC CÓRKI NIE BYŁO PRZYPADKOWE. [WIDEO]

Sprawę nagłośnił The Sun. Jak dowiadujemy się z brytyjskiego dziennika, młode Egipcjanki miały „atakować egipskie wartości społeczne”. Ponadto proponowały innym kobietom pracę za pośrednictwem m.in. TikToka. Influencerkom zarzuca się również „psucie wartości rodzinnych, podżeganie do rozpusty i zachęcanie młodych kobiet do uprawiania stosunków seksualnych”. Tuż przed aresztowaniem Haneen zdążyła opublikować nagranie, w którym zaprzecza, aby namawiała do rozpusty.

Dziewczyny trafiły przed egipski wymiar sprawiedliwości, gdzie usłyszały, że czeka ich surowa kara. Sąd w Kairze skazał gwiazdy internetu na 16 lat więzienia i 9100 funtów grzywny. 

Wyrok sądu wywołał ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Wiele organizacji zainteresowało się sprawą pod kątem praw człowieka i wolności słowa. Warto jednak zauważyć, że usuwanie kontrowersyjnych i niezgodnych z moralnością muzułmańską treści jest regularnym zabiegiem stosowanym w Egipcie.

 

źródło: tiktok.com, instagram.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.