Weganie zagłodzili dziecko na śmierć. Dramat w USA

weganie zagłodzili dziecko

Weganie zagłodzili dziecko na śmierć! Dramat w Stanach Zjednoczonych. Syn wegańskiej pary, który żywiony był jedynie surowymi owocami i warzywami, zmarł z niedożywienia. Półtoraroczne dziecko w chwili śmierci ważyło nieco ponad 7 kilogramów. Co więcej, na tydzień przed tragedią, dziecko nic nie jadło. Jego matma była pewna, że chłopiec „ząbkuje”. 

Weganie zagłodzili dziecko na śmierć. Do dramatu doszło w Stanach Zjednoczonych

Niesamowicie bulwersujące wieści dobiegają ze Stanów Zjednoczonych. Tamtejsze media podały informacje o wegańskiej parze z Florydy, która na śmierć zagłodziła zaledwie półtoraroczne dziecko. Maluch miał urodzić się w domu i przez cały okres swojego życia, ani razu nie znajdował się pod opieką lekarzy. W dodatku chłopca karmiono jedynie surowymi warzywami i owocami. Gdyby tego było mało, w chwili śmierci dziecko ważyło tylko nieco ponad 7 kilogramów. Jego matka zeznała także, że przez ostatni tydzień życia, maluch nic nie jadł. Rodzice byli przekonani, że jest to wina „ząbkowania”.

ZOBACZ TAKŻE: POLICJA POSZUKUJE 13-LETNIEGO CHŁOPCA! TEN ODDALIŁ SIĘ ZE SWOJEGO DOMU W ŚRODĘ NAD RANEM, ZABIERAJĄC ZE SOBĄ SPRZĘT DO BIWAKU. 

Rodzice dziecka oskarżeni i nieumyślne spowodowanie śmierci

Sąd orzekł, że rodzice nie działali celowo. Tym samym zapadł wyrok o nieumyślnym spowodowaniu śmierci dziecka, a także jego zaniedbaniu. 

Co ciekawe, w zeznaniach pojawiły się także słowa 35-letniej matki, odnoszące się do ostatnich chwil życia jej dziecka. Miała bowiem karmić je piersią, gdy te zaczęło słabo oddychać. Nie zawiadomiła ona jednak pogotowia, gdyż… zasnęła. Z kolei poranna reanimacja chłopca nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Sekcja zwłok wykazała szereg dolegliwości, z jakimi jeszcze za życia zmagał się maluch. Wśród nich znalazły się między innymi: problemy z wątrobą, odwonienie, oraz znaczne obrzęki kończyn. Na koniec matka zmarłego dziecko przyznała, że jego stopy były spuchnięte już od kilku tygodni.

Internetowe środowiska przeciwne weganom grzmią. Uważają, że nierozważni rodzice na długo powinni trafić za kratki. Wszystko ze względu na swoje ignoranckie zachowanie, które doprowadziło do utraty życia niewinnej istoty.

źródło zdjęcia: mirror.co.uk

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.