Watykan ma swój własny serwer w Minecraft

Watykan ma swój własny serwer

Watykan posiada swój własny serwer w grze Minecraft. Pomysłodawcą projektu jest ksiądz Robert R. Ballecer, który wcześniej był m.in. blogerem technologicznym w Dolinie Krzemowej. Serwer ma być wolny od hejtu i jest otwarty dla nietoksycznej społeczności.

Serwer wolny od hejtu

Jak donosi Rome Reports, Watykan posiada swój własny serwer w grze Minecraft. Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Robert R. Ballecer, który we wcześniejszych latach był m.in. blogerem technologicznym w Dolinie Krzemowej. Nie jest przypadkową osobą do stworzenia projektu, ponieważ jest doskonale przygotowany do tego typu prac. Studiował bowiem inżynierię i był również konsultantem technologicznym.

Według duchownego, serwer ma być miejscem otwartym jedynie dla ludzi, którzy są w stanie stworzyć nietoksyczne społeczeństwo. Każda osoba powinna skupiać się na grze i wykorzystywać swoją kreatywność. Co więcej serwer ma wspierać zawieranie nowych znajomości. Pomysł jest również odpowiedzią na panujący w sieci hejt, którą chcą zwalczyć. Watykan chce stworzyć przyjazną społeczność, podczas gdy przykładowo Chińczycy decydują się na zwiększoną kontrolę obywateli. 

Już wcześniej ksiądz publikował na swoim profilu na Twitterze ankietę, dotyczącą gry, w której ma powstać serwer:

Najważniejszą częścią jest budowanie relacji i jest to główny cel jaki ma ten serwer. Nie do końca chodzi o technologię ani o gry komputerowe. Chodzi o łączenie ludzi, aby z czasem mogło się to przekształcić w przyjaźń w prawdziwym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: LIDL WPROWADZA DO SPRZEDAŻY RETRO KONSOLE 

To kolejne nowoczesne rozwiązanie Watykanu

Serwer jeszcze nie jest w pełni gotowy, ale Watykan mimo wszystko zachęca do wyrażania swojej opinii na temat nowego pomysłu na stronie minecraft.digitaljesuit.com.

Ksiądz wypowiedział się również o innych nowinkach technologicznych Watykanu:

Na początku wiele osób się wahało, bo widzieli gościa w koloratce, który mówi o ostatnich dokonaniach Google albo o poprowadzeniu światłowodu pod Atlantykiem i coś im nie pasowało. Z czasem zrozumieli, że wiem o czym mówię, ale tak się złożyło, że jestem też księdzem. Watykan próbuje ostatnio wprowadzić Kościół Katolicki w XXI w., a serwer w Minecraft to tylko jeden z kroków ku temu. Niedawno ogłoszono, że powstanie watykański serwis VOD, a w sprzedaży jest już elektroniczny różaniec.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.