W wieku 14 lat ważyła 195 kg. Przeszła ogromną metamorfozę i teraz jest nie do poznania!

Dayana Comacho

Dayana Camacho swego czasu była uznawana za najgrubszą nastolatkę na świecie. W wieku 14 lat wyżyła 195 kg i miała poważne problemy zdrowotne. Dziewczynka z trudem się poruszała, nie miała możliwości, by samej zawiązać buty, a ponadto z czasem pojawiły się również trudności z oddychaniem. Okazuje się, że Dayana przeszła ekstremalną metamorfozę. Zobaczcie, jak się prezentuje!

Najgrubsza nastolatka świata

Dayana Comacho pochodzi z Meksyku. Zyskała sławę i rozpoznawalność z powodu swojej wagi. Dziewczynka w wieku 14 lat ważyła 195 kg, przez co została nazwana najgrubszą nastolatką na świecie. Dayana swego czasu jadła ogromne ilości jedzenia, w tym dużo fast foodów. Do tego mało się ruszała, co w efekcie skutkowało przybieraniem na wadze.

Z czasem życie nastolatki stawało się coraz trudniejsze. Miała problemy z chodzeniem, oddychaniem i wykonywaniem codziennych czynności. Zaniepokojona matka dziewczynki zgłosiła się do lekarza, który zalecił operację zmniejszenia żołądka. Ta jednak nie mogła odbyć się bez zrzucenia zbędnych kilogramów.

ZOBACZ TAKŻE: TAK ZMIENIŁ SIĘ WYGLĄD WOŁODYMYRA ZEŁENSKIEGO 

Dayana Camacho przeszła metamorfozę

Nastolatka postanowiła zadbać o siebie i swoje zdrowie. Zrezygnowała z niezdrowych posiłków i gazowanych napojów, na rzecz zdrowego i przede wszystkim regularnego jedzenia. Do tego doszedł również ruch i aktywność fizyczna. W efekcie Dayana w ciągu roku straciła około 100 kg! Metamorfoza, którą przeszła robi wrażenie.

Dayana Comacho przeszła metamorfozę

W sieci pojawił się reportaż o historii nastolatki. Sama Dayana wyznała, że czuje się o wiele lepiej, a problemy zdrowotne zniknęły. Ponadto bardzo cieszy się, że wreszcie może kupować ubrania takie, jakie chce, a nie tylko te, w które po prostu się mieści.

Największym szczęściem było dla mnie to, że w końcu mogłam kupić sobie takie ubrania, jakie chciałam, a nie takie, w które się po prostu mieściłam  – powiedziała Dayana.

Na filmie widać, że dziewczynka jest szczęśliwa, tryska energią i jest bardzo z siebie dumna. Historię nastolatki możecie zobaczyć na poniższym filmie:

 

źródło: YouTube, zdjęcie – screen YouTube

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.