Uber Freight wchodzi do Polski – czego dotyczy?

Uber Freight wchodzi do Polski – co da nam nowa usługa? Mianowicie połączy przewoźników ze spedytorami. Dzięki temu będą realizowane zlecenia transportowe, co może być niemałą konkurencją dla firm kurierskich. Aplikacja działa od 2017 roku, natomiast rozszerzenie działalności na Polskę ogłoszono w Łodzi podczas HyperLOG. 

Uber Freight wchodzi do Polski – co da nam aplikacja?

Aplikację Uber, która już od kilku lat jest dostępna w naszym kraju, zna chyba każdy. Zresztą aktualnie taka forma podróżowania stała się bardzo modna, gdyż co jakiś czas powstają nowe firmy oferujące tańsze podróżowanie taksówkami. Dodatkowo, pojawił się też Uber Eats, dzięki któremu do naszych domów trafiają najlepsze smakołyki.

Aktualnie, jest w planach wprowadzenie kolejnej aplikacji, mianowicie chodzi o Uber Freight. Co natomiast oferuje?

Podczas konferencji HyperLOG w Łodzi Uber zapowiedział start nowej aplikacji w naszym kraju. Mowa o Uber Freight, która połączy przewoźników ze spedytorami. Istnieje już od 2017 roku, jednak w Polsce dostępna będzie już niebawem. Ceny będą ustalone z góry, zapewni szybkie płatności oraz umożliwi za pomocą jednego kliknięcia zarezerwowanie przewozu.

ZOBACZ TAKŻE: SPRZEDANO MIEJSCE PARKINGOWE ZA MILION DOLARÓW!

Spedytorzy natomiast będą mogli monitorować przewóz ładunków oraz wybór sporej liczby przewoźników. Uber zapewnia, że nowa opcja to sprawdzona technologia, którą wprowadzono na rynek. Pomaga ona też przewoźnikom łączyć się ze spedytorami i to niezależnie od wielkości biznesu. Daniel Buczkowski, dyrektor ds. ekspansji Uber Freight dodał:

Bardzo cieszymy się, że dzięki wprowadzeniu Uber Freight w jeszcze większym stopniu możemy podkreślić naszą obecność w Polsce. Platforma Uber Freight pomaga przewoźnikom łączyć się ze spedytorami – niezależnie od wielkości biznesu. Może wesprzeć przewidywany wzrost gospodarczy Polski, przy jednoczesnym dalszym podnoszeniu standardów branżowych

Jesteśmy ciekawi jak aplikacja sprawdzi się w naszym kraju i jakie udogodnienia wprowadzi.
 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.