Takiej pogody w listopadzie dawno nie było – ciepłe masy powietrza nad Polską

Takiej pogody w listopadzie dawno nie było – zima czyha za rogiem, natomiast temperatura na to nie wskazuje. Ostatnie dni przyniosły opady deszczu i chwilowe obniżenie temperatury, ale kolejne dni przedstawiają się bardziej optymistycznie. Poniżej znajdziecie prognozy synoptyków na kolejne dni listopada. 

Takiej pogody w listopadzie dawno nie było – będzie cieplej?

W ostatnich dniach pogoda potrafiła nas zaskoczyć. Intensywne, środowe opady mogły pokrzyżować plany niejednej osobie. Dodatkowo, towarzyszyła im dość niska temperatura i delikatne porywy wiatru. Jednak synoptycy zwracają uwagę na polepszenie aury, która jak na listopad i okres przedzimowy, może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Po pierwsze, dziś możemy jeszcze odczuć niższą temperaturę, ale ze słońcem na niebie. Od jutra możemy się spodziewać ocieplenia, gdyż napływają nad Polskę cieplejsze masy powietrza. Jak podaje TVN Meteo, takiej temperatury dawno nie było w listopadzie. Wszystko przez wspomniane masy cieplejszego powietrza napływające do nas z południa. Pchane są one znad wschodniej i południowo-wschodniej Europy. Dodatkowo, niże znad zachodniej części kontynentu, co daje idealne babie lato. Co ciekawe, niedługo nas to czeka.

Pogoda listopad – co nas czeka?

W okolicach 18-20 listopada mogą pojawić się niższe temperatury, jednak nie zapowiada się na długoterminowe ochłodzenie. W ten weekend mają pojawić się przelotne opady, ale przeważać będzie słońce. Temperatura powinna zadowolić wiele osób, gdyż może dojść nawet do 17 stopni Celsjusza.

ZOBACZ TAKŻE: CENY ALKOHOLU I PAPIEROSÓW PÓJDĄ W GÓRĘ

Centrum prognostyczne ECMWF poinformowało, iż listopad w Europie Środkowej oraz Południowej ma być naprawdę ciepły. Gdzie natomiast w Polsce ma być najcieplej? Okazuje się, że chodzi o Śląsk, Lubelszczyzne, Podkarpacie i Małopolskę. Oprócz tego, opady mogą nie występować zbyt często. Ochłodzenie dopiero pod koniec listopada. Takie prognozy mogą zadowolić niejedną osobę – może jakiś krótki wypad za miasto?

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.