Szymon Hołownia ma ogłosić start w wyborach prezydenckich?

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia rzekomo już w najbliższą niedzielę ma oficjalnie ogłosić swój start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zaprasza na spotkanie przedwyborcze pod hasłem „Dlaczego i po co?”, które odbędzie się w Gdańsku. Tych, którzy do stolicy Pomorza nie dotrą, zaprasza na relację w internecie.

Czy aby na pewno Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich?

Plotki na temat krążą w sieci już od dawna. Spekulacje na ten temat pojawiły się początkowo w mediach takich jak „Wprost” i „Polityka Insight”. Informacje podali dziennikarze, którzy jak twierdzą, przygotowania do kandydatury rozpoczęły się już w sierpniu i są na zaawansowanym etapie. Co więcej nad kandydaturą Hołowni mają pracować dwa sztaby i wolontariusze rozmieszczeni w kilkunastu ośrodkach w Polsce.

Dodatkowo, w ocenie Renaty Grochal z „Newsweeka” Hołownia kończy ostatnie przygotowania do startu swojej kampanii prezydenckiej. Z informacji wynika, że miał on już złożyć do sądu wniosek o rejestrację fundacji, wokół której zamierza budować ruch społeczny.

Z kolei Wirtualna Polska opublikowała sondaż, w którym skonfrontowano kandydaturę Szymona Hołowni oraz obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Okazało się, że gdyby obaj panowie zmierzyli się ze sobą w II turze wyborów prezydenckich, to wygrałby je urzędujący prezydent.

Szymon Hołownia oficjalnie zaprosił wszystkich na spotkanie w Gdańsku

Hołownia nadal nie ogłosił oficjalnie swojej kandydatury w wyborach prezydenckich. Pod koniec listopada napisał:

Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. Wiem i widzę, że wielu kolegów i koleżanek z mediów nie wytrzymuje już ciśnienia, ale proszę o odrobinę cierpliwości.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Hołownia ma tę decyzję ogłosić w najbliższą niedzielę w Gdańsku. Hołownia opublikował wydarzenie o nazwie „Dlaczego i po co”. Ponadto, zapisy na spotkanie z dziennikarzem w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku właśnie ruszyły. W opisie wydarzenia można przeczytać, że relację będzie można śledzić na żywo na jego profilu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: SYMULACJA ATAKU TERRORYSTYCZNEGO W SZKOLE – UCZEŃ WYSKOCZYŁ Z OKNA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.