Światowy Dzień Optymisty – kiedy obchodzimy to święto?

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu dobre nastawienie. Światowy Dzień Optymisty to święto, obchodzone, aby zmienić negatywne myślenie i zarażać innych uśmiechem. Dowiedz się, kiedy wypada oraz jak je świętować!

Światowy Dzień Optymisty – kiedy świętujemy?

Święto wszystkich optymistów obchodzić będziemy już niebawem. Mianowicie 21 sierpnia. Z pomysłem ja jego ustanowienie wyszła Fundacja Jestem Optymistą. Na całym świecie od 2016 roku ten dzień jest skupiony wokół osób z pozytywną energią.

 

Pozytywne myślenie – co nam daje?

Fakt, że optymiści rzadziej chorują i są w lepszej formie psychicznej potwierdzili nawet naukowcy. Ci drudzy są bardziej podatni na choroby układu krążenia oraz serca. Tego dnia ludzie maja zebrać pozytywną motywację na pozostałą część roku. Tak więc, nie zapomnijmy by w  Światowy Dzień Optymisty obdarzyć uśmiechem, najbliższych, współpracowników, a nawet nieznajomych mijanych na ulicy. Jesteśmy pewni, że taki bezinteresowny gest jest w stanie odmienić dzień na lepszy!

Na co wpływa optymistyczne myślenie?

Kolejnym aspektem, na który wpływ ma pozytywne myślenie jest miłość. Co więcej, to również jest udowodnione naukowo. Optymiści szybciej znajdują pary i tworzą związki na całe życie. Ich przyjazne nastawienie do świata i wiara, że wszystko pomyślnie się ułoży dodaje im otuchy i ułatwia kontakt z innymi ludźmi. Nasze podejście do świata jest generowane przez myślenie. Dodatkowo przyciągamy osoby z podobnym nastawianiem do życia.

Światowy Dzień Optymisty – jak wpływa na ludzi?

Następnym udowodnionym faktem jest to, że niewątpliwie tacy ludzi mają lepszy kontakt z otoczeniem. Bezsprzecznie również nawiązują szybciej kontakty z obcymi i nie sprawiają wrażenia gburów. Jednakże nie do końca są dla nich niebezpieczne sytuacje, kiedy zdarzy się coś złego lub nie po ich myśli. Wtedy bardziej są narażeni na depresję i załamanie. Dlatego ważne jest, aby potrafić zachować w życiu odpowiednią równowagę. Nie oznacza to jednak, że codziennie trzeba chodzić ze skwaszoną miną!

Światowy Dzień Optymisty – 21 sierpnia