Sprawdź gdzie wybrać się w Międzynarodowy Dzień Muzeów!

Niebawem Międzynarodowy Dzień Muzeów. Święto obchodzone na całym świecie, to nie lada gratka dla miłośników tego typu atrakcji. Koniecznie sprawdź, gdzie wybrać się 18 maja!

Ustanowienie święta

28 maja 1977 roku w Moskwie Międzynarodowa Rada Muzeów, działająca przy UNESCO ustanowiła 18 dzień maja świętem wszystkich muzeów na całym świecie. Z tej okazji organizowane są wystawy, seminaria i spotkania związane z obchodami tego dnia. Od 1992 roku Komitet Doradczy ICOM-u wymyśla hasło pod którym będzie on obchodzony.

Noc Muzeów

W weekend poprzedzający Dzień Muzeów od 1997 roku pod patronatem Rady Europy w Polsce obchodzimy Noc muzeów. Jest to ściśle związane ze świętem ustanowionym w Moskwie.

 Międzynarodowy Dzień Muzeów 2019

Oprócz standardowych pozycji takich jak Narodowe Muzeum w Warszawie, czy krakowski Wawel warto zajrzeć do mniej typowych miejsc. W akcji biorą placówki w całej Polsce. Oto kilka propozycji, gdzie na pewno nie będziesz się nudzić!

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie

W rzeczy samej to odpowiednie miejsce dla wszystkich smakoszy tego trunku. Tutaj dowiesz się jak powstaje wódka i czym najlepiej ją przegryzać. Zgłębisz historię jej powstawania, a także znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Chętni będą mogli na miejscu również spróbować miejscowych wytworów!

Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Jeśli uwielbiasz kąpiel z bąbelkami koniecznie odwiedź to miejsce! Dowiesz się jak łazienka i warunki do mycia zmieniały się na przestrzeni lat, a jeśli będziesz mieć ochotę zaprojektujesz i wykonasz własne mydło, które będziesz mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.

Muzeum Dobranocek ze Zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie

Kto nie był fanem Smerfów, Misia Uszatka, czy Bolka i Lolka. Zwłaszcza dla starszych osób to powrót do czasów dzieciństwa, a dla najmłodszych szansa na zobaczenie idoli wielu dorosłych już osób!

Neon Muzeum w Warszawie

Bezsprzecznie muzeum, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów. W środku zobaczymy i poznamy historię wielu kolorowych neonów, które niegdyś zdobiły polskie budynki.

To tylko kilka miejsc wartych odwiedzenia podczas trwania tego święta. Międzynarodowy Dzień Muzeów cieszy się dużą popularnością. Sprawdź gdzie wybrać się w ten weekendu. Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie. Z uwagi na wielu chętnych, warto wcześniej zarezerwować bilet.