Protesty w związku z zakazem edukacji seksualnej w polskich miastach!

Już dziś w polskich miastach odbędą się protesty w związku z zakazem edukacji seksualnej, co wprowadzić chce partia PiS. Wymiar kary dla ludzi na co dzień zajmujących się edukowaniem w tej sferze życia może sięgnąć od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Wywołało to oburzenie i poruszenie w mediach i przede wszystkim w społeczeństwie, ponieważ to dotyka najbardziej właśnie ich. 

Protesty w związku z zakazem – wiele miast

Już dziś po południu, w wielu polskich miastach odbędą się liczne protesty. Ma to związek przede wszystkim z tym, iż Prawo i Sprawiedliwość planuje wprowadzić karę więzienia dla ludzi zajmujących się edukacją seksualną. Takie plany spowodowały oburzenie wśród społeczeństwa, doprowadzając do rozpoczęcia protestów. Dodatkowo, za organizację odpowiedzialny jest Ogólnopolski Strajk Kobiet. Poinformowały one o wyjściu na ulice miast z hasłem: „Jesień średniowiecza – chcemy edukacji, a nie indoktrynacji”. 

Decyzja Prawa i Sprawiedliwości wywołała ogromne poruszenie i liczne sprzeciwy. W całej Polsce odbędą się protesty, aby pokazać, że społeczeństwo nie zgadza się z założonymi planami. Podsumowując, partia chce wymierzyć karę 5 lat pozbawienia wolności dla osób, które na co dzień zajmują się edukacją seksualną. Według nich, pomoże to zapewnić dzieciom i młodzieży prawnej ochrony przed deprawacją seksualną i demoralizacją. Każdy, kto publicznie pochwali i propaguje aktywność seksualną osób nieletnich, może zostać oskarżonym.

Jak podają media, jest to sformułowane w taki sposób, że odpowiedzialność karna może grozić nie tylko edukatorom. Dodatkowo, psychologom szkolnym, ginekologom czy dziennikarzom i wydawcom. 

Już dziś po południu protesty odbędą się w wielu polskich miastach. Mianowicie, w Warszawie o godzinie 17:30 pod Sejmem. Następne miejsce to Katowice, gdzie rozpocznie się o tej samej godzinie na Rynku pod Teatrem Polskim. We Wrocławiu pod Pręgierzem o 17:30, a w Krakowie o 18:00 na Franciszkańskiej 3. 
 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.