Prognoza pogody na nadchodzącą zimę w Polsce

to będzie mroźny weekend

Prognoza pogody na nadchodzącą zimę w Polsce. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali jak może wyglądać nadchodząca zima i jakiej pogody można się spodziewać. Wiadomo, że może się to znacznie zmienić, jednak są już pierwsze prognozy. Więcej informacji poniżej. 

Prognoza pogody zima 2019/2020 Polska

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali prognozę pogody na zimę 2019/2020. Jesteście ciekawi czego możemy się spodziewać? Okazuje się, że może nas czekać nawet zima stulecia, jednak specjaliści podkreślają, że prognozy z długim wyprzedzeniem, mogą się nie sprawdzać. Dodają również:

„Dlatego nie można opierać się na wynikach tylko z jednego modelu prognostycznego, a wnioski końcowe należy wyciągać na podstawie wiązki prognoz otrzymanych z różnych modeli (statystycznych i numerycznych, bazujących na różnych danych wejściowych i używających różnych metod analizujących informację zawartą w dostarczonych danych”

Jak ma natomiast wyglądać grudzień? Według IMGW średnia temperatura na grudzień to przedział od -2 stopni do 2 stopni Celsjusza. Informują również, że grudzień może być prawdopodobnie cieplejszy. Szczególnie na Suwalszczyźnie. Co do opadów, ich miesięczna suma oraz liczba dni z obecnymi opadami powinna być w normie lub powyżej. Może to oznaczać, iż w ciągu miesiąca takich dni będzie około 20.

Styczeń i luty w Polsce prognoza pogody

W styczniu średnia dobowa temperatura może wynosić od -4 do 0 stopni Celsjusza. Według synoptyków można spodziewać się temperatury poniżej normy, szczególnie dla północno-wschodniej części kraju i dla południa. Wspomniana północno-wschodnia część kraju może być narażona na najwięcej dni z obecnymi opadami, bo aż 18.

ZOBACZ TAKŻE: POKAZ VICTORIA’S SEKRET 2019 ZOSTAŁ ODWOŁANY

Luty to miesiąc, kiedy prawie w całej Polsce może być mokro. Jednak najwięcej opadów przypisano dla wschodniej części.

Jesteśmy ciekawi jak sprawdzą się prognozy pogody na nadchodzącą zimę w Polsce.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.