Prezes Orlenu: „Orlen zostaje z F1 i zostaje z Robertem Kubicą”

Prezes Orlenu przekazał informację kolejny raz zapewniając, że Orlen zostaje z Formułą 1, jak i z Robertem Kubicą. Firma prowadzi rozmowy z zespołami F1, jednocześnie zapewniając, że nie zamierza rezygnować z tak owocnej współpracy. 

Orlen o współpracy z F1 i Robertem Kubicą

O całej sytuacji wypowiedział się prezes Orlenu, który nie zdradził wszystkich szczegółów rozmów. Jednak zaznaczył, że Orlen zostaje z Formułą 1, jak i z Robertem Kubicą. Za kilka tygodni poinformują fanów o tym, co wyszło z negocjacji, jednak podkreśla, że sytuacja się raczej nie zmieni.

ZOBACZ TAKŻE: ROBERT KUBICA KOŃCZY WSPÓŁPRACĘ Z WILLIAMSEM

Robert Kubica w tym sezonie wrócił do zawodów po ośmiu latach przerwy, co spowodowane było groźnym wypadkiem. Sportowiec uczestniczył w ceremonii wręczenia nagród w loterii PKN Orlen, co było świetną okazją dla zgromadzonych na zadanie mu pytań. W rozmowie z dziennikarzami zaznaczył:

Każdy z nas chce wygrywać i ja też bym chciał, ale niestety mi się to nie udaje w tym roku na torze. (…) Mimo niełatwej sytuacji robię to, co do mnie należy – staram się zaprezentować jak najlepiej potrafię. Do każdego wyścigu podchodzę z takim samym nastawieniem. Sytuacja jest niełatwa, ale lubię trudne zadania

Polski kierowca w przyszłym roku nie może liczyć na fotel w Formule 1, co nie oznacza jednak, że w przyszłości nie będą ze sobą ponownie związani. Jego doświadczenie z pewnością interesuje wiele ważniejszych ekip motoryzacyjnych, dlatego będzie chciał się ścigać w innej serii, a PKN Orlen ma mu w tym pomóc.


Daniel Obajtek, prezes Orlenu dodał, iż nie będą zdradzać kuchni rozmów, gdyż nadal trwają i są one bardzo owocne. Te rozmowy dodatkowo niczego nie wykluczają i jest to kwestia podejścia i siły argumentów, więc są o to spokojni.

Jesteśmy ciekawi jakie decyzje zostaną podjęte, gdyż Robert Kubica nadal jest bardzo cenionym sportowcem i ma wiele do zaoferowania.

 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.