Pracownicy służb w Australii: najgorsze jeszcze przed nami

Pracownicy służb w Australii ostrzegają, iż ta noc może być również niebezpieczna, gdyż pogoda wciąż zaskakuje. Susza i ogień, który rozprzestrzenia się w ekspresowym tempie, pochłonął już miliony zwierząt. Zdjęcia i wideo przerażają i pokazują jednocześnie z jakim żywiołem muszą zmierzyć się mieszkańcy. 

Pracownicy służb w Australii ostrzegają – straty są nie do opisania

Zdjęcia oraz wideo, które można zobaczyć w internecie powodują ciarki na całym ciele. Straty na tę chwilę są ogromne, a to jeszcze nie koniec, gdyż służby ratownicze ostrzegają przed kolejną nocą. Australia płonie, a ugaszenie pożarów to ciągła walka, walka z żywiołem.

Pożary w nadchodzącą noc mogą się nasilać. Jak podaje BBC, może to być spowodowane przede wszystkim niestabilnymi warunkami pogodowymi. Pożary wyrządziły krzywdę mieszkańcom oraz zwierzętom, które desperacko błagały o pomoc, chociażby o kroplę wody. To pokazuje skalę problemu.

Jeszcze nie tak dawno media przekazywały informacje o lasach Amazonii, a kilka miesięcy potem płonie Australia. Premier Scott Morrison przekazał, iż około 3 tysięcy żołnierzy rezerwowych włączy się do akcji i okaże pomoc. 

ZOBACZ TAKŻE: LAUREATKA NAGRODY NOBLA WYCOFAŁA SWÓJ ARTYKUŁ

The Gurdian poinformował, iż niektórzy strażacy zostali ewakuowani z terenów zagrożonych, gdyż warunki były zbyt krytyczne. Temperatury są bardzo wysokie. Dodatkowo, wiatr nabiera siły, co potęguje ogień. Jak podaje ABC News, pożary uszkodziły dwie podstacje energetyczne w Nowej Południowej Walii. Wielu mieszkańców ewakuowano.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.