Potrzebujesz zrobić tanie danie? Mamy dla ciebie propozycję

Zapewne często zastanawiasz się jak zrobić coś do jedzenia i nie tracić na to fortuny. Kto powiedział, że aby zjeść smacznie, trzeba wydać sporą sumę pieniędzy? Jest wiele prostych sposobów! Potrzebujesz zrobić tanie danie? Mamy propozycję.

Szybki i tani obiad z makaronem

Co należy zrobić, aby przygotować tani obiad, który jednocześnie składa się z wielu dobrych składników? Po pierwsze, zrobić listę zakupów i kupić tyle, ile potrzeba. My proponujemy przepis na kurczaka z makaronem, z dodatkiem sera, szczypiorku i słonecznika.

Za zakupy zapłaciliśmy 12 zł, to powyżej budżetu, ale nie wszystko wykorzystamy do przygotowania obiadu. Tak więc koszt dwóch porcji to niecałe 10 zł, co za jedną porcję daje nam niecałe 5 zł.

Szybki i tani obiad składniki

Składniki potrzebne do przygotowania jednej porcji to:
– szczypiorek (1,49 zł)
– cebula (0,77 gr)
– pierś z kurczaka (2,97 zł)
– ser gouda (1,36 zł)
– słonecznik (0,17 gr)
– śmietana (1,75 zł)
– makaron (1,48 zł)

Szybki i tani obiad przepis

Pierwszym krokiem jest uprażenie słonecznika. Należy pamiętać o mieszaniu, aby go nie przypalić. W tym samym czasie można zamarynować w oleju pierś z kurczaka z solą, pieprzem czy papryką. Gdy słonecznik będzie miał złotawy kolor, można przesypać go to miski. Następnie odpalamy palnik i smażymy pierś z kurczaka, po kilka minut z każdej strony. W międzyczasie wstawiamy w garnku wodę na makaron i kroimy cebulę. Dodajemy ją do kurczaka i przykrywamy pokrywką. Makaron należy gotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, coś około 6-7 minut.

Następnie, gdy cebulka z kurczakiem są gotowe, kurczaka odstawiamy na deskę a na patelnie wrzucamy śmietankę plus swoje ulubione przyprawy. Polecamy zioła np. prowansalskie. Makaron można odcedzić i dodać na patelnie. Kroimy szczypiorek, wrzucamy do makaronu i wszystko razem mieszamy. Nie zapominajmy o piersi z kurczaka. Makaron z sosem wędruje na talerz a pokrojoną pierś z kurczaka kładziemy na wierzch. Jeszcze został nam ser, który ucieramy i dodajemy do dania.

Jeżeli potrzebujesz zrobić tanie danie, sprawdź przepis poniżej. Wszystko pokazane na filmiku!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.