Pokazała efekt nieudanego zabiegu wypełnienia botoksem. To może być przestroga dla wielu… [WIDEO]

Botoks

Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów w szeroko pojętej medycynie estetycznej. Skutecznie wypełnia i wygładza zmarszczki, a także likwiduje skurcze mięśni. Fotografka Tatiana Rezende postanowiła opublikować nagranie, w którym pokazała efekty zabiegu, któremu się poddała. Nie wszystko poszło po jej myśli…

Czym jest botoks?

Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Liczne grono osób regularnie wypełnia swoje zmarszczki, a także wygładza i modeluje twarz. Zastrzyki z botoksem to również skuteczna walka ze skurczami mięśni. W teorii zabieg jest bezpieczny i przynosi rewelacyjne efekty, jednak wykonany w nieodpowiedni sposób może przynieść opłakane efekty.

ZOBACZ TAKŻE: NAŁOŻYŁA KREM ZNANEJ MARKI NA TWARZ – JEJ SKÓRA STAŁA SIĘ ZIELONA [WIDEO]

Nieudany zabieg wypełnienia zmarszczek botoksem

Fotografka Tatiana Rezende otwarcie przyznaje, że wielokrotnie korzystała z zabiegów medycyny estetycznej. W ostatnim czasie postanowiła wypełnić swoje zmarszczki w okolicy oczu botoksem. Udała się więc do nieznanego jej wcześniej gabinetu. Jak sama przyznała, niedokładnie prześwietliła miejsce, do którego się udała.

Niestety nie wszystko poszło po myśli Tatiany. Osoba wykonująca zabieg wstrzyknęła toksynę botulinową w nieodpowiednie miejsce, co skutkowało sparaliżowaniem nerwu i w konsekwencji opadnięciem powieki. Przerażona efektem kobieta skontaktowała się z lekarzem, który zapewnił, że zmiana nie jest trwała. Po czasie wygląd kobiety wrócił do stanu przed zabiegiem, a historia Tatiany stała się przestrogą dla wielu.

Tatiana opublikowała na TikToku nagranie, na którym pokazała opadającą powiekę. Zaapelowała również do wszystkich osób chcących skorzystać z medycyny estetycznej, by dokładnie sprawdzały miejsce oraz osobę wykonującą zabieg. Iniekcje botoksu powinny przeprowadzać osoby wyszkolone, które dokładnie znają anatomie człowieka. Tatiana jest przykładem, że precyzja w tym przypadku jest niezwykle ważna.

Nagranie pokazujące efekt nieudanego zabiegu możecie zobaczyć poniżej:

 

@trphotographer Botox gone wrong#botox #botoxface #botoxfilter #botoxeye #droopyeye #droopyeyelids #droppyface #botoxprocedure #doctor #botoxclinic #fy #fypシ #viral ♬ original sound – Tatiana Rezende

 

źródło: tiktok.com, dermedika.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.