Para młoda załamana ilością otrzymanych pieniędzy – „kpina”!

Para młoda załamana ilością otrzymanych pieniędzy

Wiele osób decydujących się na ślub i wesele liczy, że poniesione koszty zwrócą się dzięki otrzymanym prezentom i kopertom pełnych pieniędzy. Pewna para młoda zaprosiła na ceremonię aż 78 gości. Po odpakowaniu wszystkich prezentów nie mogli uwierzyć, ile otrzymali pieniędzy. Ich historia trafiła do sieci i poruszyła internautów.

Para młoda załamana ilością otrzymanych pieniędzy

Nie da się ukryć, że koszty związane ze ślubem i weselem są spore. Oprócz wynajmu sali, doliczyć trzeba koszty związane z suknią, garniturem, posiłkami dla gości czy kapelą. Nieodłącznym elementem polskiego wesela jest również alkohol, który w znacznych ilościach może kosztować całkiem sporo. Do tego kamerzysta, fotografowie, kwiaty, dekoracje oraz inne atrakcje. Wszystko zależy również od ilości zaproszonych gości.

Są jednak i tacy, którzy myślą, że na własnym weselu da się zarobić. Być może jest to możliwe, jednak trzeba przyznać, że trudne. Nie każdy z zaproszonych gości jest bowiem na tyle hojny, na ile liczy para młoda.

ZOBACZ TAKŻE: PROFESOR SIMON O OMIKRONIE – „500 RAZY BARDZIEJ ZAKAŹNY”

Na popularnym forum Kafeteria, w ostatnim czasie rozwinął się bardzo ciekawy wątek, dotyczący ilości pieniędzy otrzymanych od gości weselnych. Swoją historią podzieliła się pani Kamila, która poinformowała, że zaprosiła na ślub i wesele 78 gości, a otrzymała zaledwie 6 tys. zł. Nie kryła swojego rozczarowania, a wątek podjudził internautów do zagorzałych dyskusji.

Robienie wesela dla zysku to jest kpina. Jak możesz wyliczać swoim gościom, ile ci dali? Ja myślałem, że zaprasza się osoby, z którymi się chce celebrować ten ważny dzień, a nie takich, którzy mi sponsorują imprezę. W jakich czasach my żyjemy? – napisała jedna z osób.

Niektórzy zaś otwarcie pisali, że 6 tys. zł to zaskakująco mała ilość pieniędzy. Zaznaczono także, że goście powinni swoim prezentem dla pary młodej pokryć chociażby koszty związane z jedzeniem czy ewentualnym noclegiem.

A co wy o tym myślicie?

 

 

źródło: o2.pl, Kafeteria

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.