Owoc liczi zabija! W ciągu 10 dni zmarło 31 dzieci!

Statystki są przerażające, ale w ciągu 10 dni, zmarło aż 31 dzieci po zjedzeniu liczi. Sytuacja miała miejsce w Indiach, ale owoce te bez problemu znajdziesz w polskich sklepach. Liczi wywołało u dzieci ostre zapalenie mózgu.
Owoc liczi zabija!

Cała seria zgonów miała miejsce w mieście Muzaffarpur. Rejon ten słynie z uprawy liczi. W sprawie śmierci dzieci wypowiedział się doktor Ashok Kumar Singh i podkreślił, że u większości pacjentów stwierdzono nagły spadek poziomu glukozy we krwi.

„Departament zdrowia wydał już zalecenie dla ludzi, by zwrócili na dzieci szczególną uwagę w upalne letnie dni, kiedy temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza”.

Lekarze robią wszystko, aby uratować kolejnych 40 małych pacjentów, które trafiły na oddział intensywnej terapii. Wszyscy mają podobne objawy do tych dzieci, które umarły.

Owoc liczi zabija każdego roku właśnie w mieście Muzaffarpur, a także w sąsiednich miejscowościach. W każdym przypadku u pacjentów stwierdza się zapalenie mózgu. Tylko w 2014 roku zmarła tam rekordowa liczba osób – 150.

Amerykańscy naukowcy już lata temu dokładnie przebadali ten owoc. Wszyscy stwierdzili, że liczi zawiera niebezpieczne substancje MCPG oraz hipoglicynę A. Zagrożone są przede wszystkim dzieci niedożywione, a także te, które zjadły liczi na pusty żołądek.

Kto by pomyślał, że tak popularny owoc może być aż tak szkodliwy…

Śmiertelne przypadki odnotowano w Indiach oraz w Wietnamie.