Ojciec żegna się z córką i wyrusza na front – to nagranie chwyta za serce… [WIDEO]

Ojciec żegna się z córką

Trwa druga doba agresji Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy podpisał dekret o powszechnej mobilizacji. Coraz większa ilość mężczyzn decyduje się na walkę o wolność swojej ojczyzny. W sieci pojawiło się poruszające nagranie, na którym widać ojca żegnającego się z córką. Obecnie to jedno z najpopularniejszych filmów obrazujących wydarzenia z Ukrainy.

Atak Rosji na Ukrainę

24 lutego 2022 roku rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę zarówno drogą lądową, morską jak i powietrzną. W pierwszym dniu starć śmierć poniosło 137 Ukraińców, a 316 zostało rannych. Obywatele Ukrainy szturmem ruszyli do schronów, część uciekła do Polski, natomiast mężczyźni ruszyli do walki. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił, że każdy kto chce walczyć na froncie, otrzyma broń.

25 lutego doszło do zmasowanego ataku na Kijów. Pierwsze bombardowania miały miejsce już wczesnym porankiem. Ukraińcy chcąc odeprzeć ataki wroga, zadecydowali o wyburzeniu mostów prowadzących do Kijowa. Obrona stolicy trwa w dalszym ciągu.

ZOBACZ TAKŻE: BOHATERSKA POSTAWA WALECZNYCH UKRAIŃCÓW NA WYSPIE WĘŻA – TEN DIALOG PRZEJDZIE DO HISTORII [WIDEO]

Ojciec żegna się z córką

Nie milkną kolejne doniesienia związane z rosyjsko-ukraińską wojną. W sieci mnożą się również nagrania obrazujące wydarzenia mające miejsce na wschodzie. Oprócz licznych kadrów z maszynami bojowymi, nie brakuje poruszających ujęć obywateli Ukrainy. Jedno z opublikowanych nagrań przedstawia ojca, który nie kryjąc łez żegna się ze swoją córką i partnerką, by następnie udać się na front.

Nagranie jest niezwykle poruszające i chwyta ze serce. Ostatecznie rodzina żegna się ze sobą, a matka z córką wsiadają do autobusu nie wiedząc, kiedy ponownie zobaczą się w pełnym składzie. Wszechobecny płacz, strach, ale i nadzieja dają się odczuć oglądając poniższe wideo:

Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych nagrań, które w sieci stało się już viralem.

 

źródło: twitter.com, radiozet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.