OFF Festival 2019: data, program, bilety, artyści

Katowice są miejscem, w którym odbywa się coraz więcej ciekawym wydarzeń. Mowa między innymi o muzycznych festiwalach. Chociażby zbierający dobre opinie Tauron Nowa Muzyka. Jednak to nie jest jedyny pewniak na mapie, na którym warto być. OFF Festival 2019: znamy datę, program, ceny biletów i line-up.

OFF Festival: o festiwalu

Pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku w Mysłowicach. Kolejne (od roku 2010) miały miejsce w Katowicach i cieszą się ogromną popularnością. Dyrektorem tego wydarzenia jest natomiast Artur Rojek, którego znać możecie z zespołu Myslovitz. Był tam wokalistą.
A więc jakiej muzyki można się spodziewać na Off Festiwalu? Szeroko rozumianej muzyki alternatywnej. Nie będą to nazwiska komercyjne. Mieszanie gatunków oraz zaproszenie artystów z wielu zakątków świata okazało się przepisem na sukces, gdyż ten festiwal cieszy się obecnością sporej grupy ludzi. Co jest więc w nim najlepsze? To, że te nazwiska zasilające line-up są w Polsce prawie że anonimowe. Jak wspomniano wcześniej, nie są komercyjne. Wiele osób jedzie tam, nie znając materiału i to jest świetne!

OFF Festival data bilety

Szykujcie wolne oraz bilet do Katowic w dniach od 2 do 4 sierpnia, bo wtedy będzie można bawić się w najlepsze. Okres letni sprzyja organizowaniu takich eventów, dlatego potrzebujemy dobrej pogody, znajomych i noclegu! Co do biletów, można zakupić jedynie bilet 3-dniowy. Koszt to 360 złotych. Jeżeli nie macie noclegu w hotelu czy u przyjaciół, będzie dostępne pole namiotowe, za które trzeba zapłacić 80 zł.

OFF Festival artyści

Line-up zasilany przez artystów zamieszkujących różne miejsca na świecie. Co sprzyja odkrywaniu ich muzycznych dokonań i mieszaniu się kultur. Zaproszona została mocna ekipa z Polski. Mowa chociażby o Hani Rani. Wspaniała kompozytorka i pianistka, która w projekcie Nest połączyła siły z Christianem Löfflerem, który odwiedzi nas podczas Fest Festivalu. Dodatkowo legenda, czyli Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. To prawdziwe, pozytywne zaskoczenie na tegorocznej edycji. To nie przelewki, ponieważ działają już od 66 lat!

Z zagranicznych propozycji najważniejszymi według nas są m.in. Honey Dijon. Dj-ka pochodząca z Chicago, aktywistka. Jej sety to prawdziwa dawka energia. Działa w Nowym Jorku i Berlinie. Dodatkowo slowthai. Co przychodzi wam na myśli? Zdecydowanie grime. Okrzyknięty rapowym głosem brytyjskiej ulicy. Na koniec, FOALS, czyli grupa indierockowa, zgarniająca wiele nagród w kategorii najlepsza grupa live. Nie bez powodu!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Thank you @cakesdakilla @sugarmountainfestival for sharing your talent with me. You are something special lambchop! #blackgirlmagic #blackmagicwoman #cakesdakilla

Post udostępniony przez 𝐻𝑜𝓃𝑒𝓎 𝒟𝒾𝒿𝑜𝓃 (@honeydijon)

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.