Nowe prawo w Nigerii: kastracja gwałcicieli i kara śmierci dla pedofilów

nowe prawo w nigerii

Nowe prawo w Nigerii! Jak donosi znany portal news.sky.com, tamtejsze władze zdecydowały się na radykalne kroki w kontekście ochrony swoich obywateli, z naciskiem na kobiety i dzieci. Mianowicie, wprowadzono tam bezprecedensowe kary, które mają odstraszyć potencjalnych gwałcicieli i pedofilów. Za gwałty, nigeryjski stan Kaduna będzie karał chirurgiczną kastracją. Z kolei jeśli chodzi o pedofilię – ta ma grozić karą śmierci. To efekt ostatniego czasu związanego z koronawirusowymi ograniczeniami, bo właśnie wtedy w Nigerii bardzo poważnie wzrosła liczba gwałtów.

Nowe prawo w Nigerii: kastracja gwałcicieli i kara śmierci dla pedofilów. Bezwzględne przepisy wprowadzono przez wzrost liczby gwałtów

Nigeria mówi dość – szykują się tam bezwzględne i niebywale surowe kary dla osób, które dopuściły się gwałtów lub pedofilii. W ostatnim czasie problem z tym związany urósł do niewyobrażalnych rozmiarów Jak podaje portal news.sky.com, liczba gwałtów oraz przypadków ataków pedofilów wyraźnie wzrosła w momencie, gdy w życie w Nigerii weszły obostrzenia związane z koronawirusem.

Według najnowszych zapisów prawa w nigeryjskim stanie Kaduna, mężczyźni dopuszczający się gwałtów, będą chirurgicznie wykastrowani. To powinno odstraszyć ich przed popełnianiem tego typu zbrodni. Bezwzględnie traktowani będą także pedofile, którzy skrzywdzą dzieci poniżej 14. roku życia. Im z kolei grozi nawet kara śmierci.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL NA SKATEPARKU! PIJANA KOBIETA Z DZIECKIEM W WÓZKU WYWRACAŁA SIĘ NA RAMPACH. ŚWIADKOWIE BARDZO DŁUGO NIE INTERWENIOWALI – ZOBACZ  BULWERSUJĄCE NAGRANIE!

Do zaostrzenia kar dla gwałcicieli i pedofilów wzywały nigeryjskie kobiety. Ich apele przyniosły skutki

Choć prawo wprowadzono dopiero w jednym stanie w Nigerii, działacze na rzecz ochrony kobiet i dzieci mają nadzieję, że niedługo surowe kary obejmą cały kraj. Mówi o tym między innymi działaczka na rzecz płci, Dorothy Njemanze, którą swego czasu ocalono z próby gwałtu.

Już teraz wiadomo, że prawo, które wprowadzono w stanie Kaduna, jest najsurowsze nie tylko w całej Nigerii, ale także w całej Afryce. Oprócz kary śmierci dla pedofilów krzywdzących osoby poniżej 14.roku życia i chirurgicznej kastraci gwałcicieli, pojawiła się jeszcze jedna nowelizacja. Mówi ona o tym, że osoby krzywdzące młodzież powyżej 14. roku życia, czeka bezwzględna kara dożywotniego więzienia.

Portal news.sky.com dodaje na koniec, że kary nie tyczą się tylko mężczyzn. Kobiety, które zgwałcą dziecko, czeka usunięcie jajowodów.

źródło: news.sky.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.