Nowe emotki wkrótce dostępne – mężczyzna w ciąży i kobieta z brodą to dopiero początek!

Nowe emotki

Konsorcjum Unicode zajmujące się tworzeniem nowych emotikon opublikowało wstępne projekty szykujących się zmian. Niebawem na naszych urządzeniach mogą pojawić się nowe emotki, które nie da się ukryć, budzą spore kontrowersje. Ich założeniem jest neutralność płciowa. Wśród z nich najdą się m.in. kobieta z brodą, mężczyzna z wąsami w ciąży jak i wiele odcieni karnacji skóry. Planowo mają zostać wprowadzone do urządzeń już we wrześniu 2021 roku. Koniecznie zobaczcie, jak wygląda nowy projekt.

Nowe emotki wkrótce dostępne

W obecnych czasach emotikony to niemalże stały element większości treści. Występują nie tylko w wiadomościach prywatnych, ale coraz częściej pojawiają się w oficjalnych komunikatach i wiadomościach. Zwracają na siebie uwagę, potrafią rozbawić i jednocześnie dopełnić tekst.

Okazuje się, że wkrótce lista dostępnych emotikon zostanie zaktualizowana. Konsorcjum Unicode opublikowało projekty nowych emotek. Wśród nich znajdziemy różne odcienie karnacji, blisko 25 różnych uścisków dłoni, a ponadto zmiany neutralne płciowo. Co to znaczy? Wśród nowych emotikon nie znajdziemy już stereotypów. Nowe znaki przedstawiają przykładowo mężczyznę z wąsami będącego w ciąży czy kobietę z brodą. Ponadto oprócz typowej księżniczki i króla znajdzie się osoba z koroną, która nie wskazuje na konkretną płeć.

ZOBACZ TAKŻE: PATOINFLUENCER ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ POTRĄCIŁ PRZECHODNIA – PĘDZIŁ BIAŁYM PORSHE Z ZAWROTNĄ PRĘDKOŚCIĄ

Nie trudno się domyślić, że nowe emotki wzbudziły sporo kontrowersji i emocji. Warto jednak wspomnieć, że wizerunek mężczyzny z ciążowym brzuchem to projekt pochodzący z 2019 roku. Już wtedy mówiono o tych zmianach, jednak ostatecznie nie zdecydowano się na ich wprowadzenia. Z kolei niżej pokazane emotikony mają być wprowadzone już we wrześniu tego roku.

Emoji 14.0 ma zostać wprowadzony we wrześniu 2021 r. Oto najnowsza lista projektów – napisała na Twitterze Emojipedia.

Warto wspomnieć, że emotikony, które obecnie znajdują się na większości urządzeń pozostaną bez zmian.

Co o tym myślicie?

 

źródło: twitter.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.