Niebezpieczna zabawka – pepco wycofuje ze sprzedaży pozytywki

Pepco to znana sieć sklepów, w której znajdziemy wiele artykułów dla dzieci i to w przystępnych cenach. Jednak w ich asortymencie znalazła się również niebezpieczna zabawka! Chodzi dokładnie o grającą pluszową pozytywkę, która jest przeznaczona głównie dla niemowląt. Koniecznie sprawdź, o jaką zabawkę chodzi, może to właśnie wasza pociecha się nią bawi?

Pepco sklep

Sieć sklepów Pepco jest bardzo znana. Ma zasięg w niemal każdym mieście. Rodzice chętnie się w nim zaopatrują w zabawki, ubranka czy akcesoria dla swoich maluchów. Nikt by się jednak nie spodziewał, że zwykła grająca pozytywka dla niemowlęcia, zakupiona właśnie w Pepco, może stwarzać aż takie zagrożenie. Niebezpieczna zabawka jest natychmiast wycofywana ze sklepów.

Niebezpieczna zabawka sklep Pepco

Pepco Poland sp. z o.o., którego siedziba znajduje się w Poznaniu, poinformowała swoich klientów o wycofaniu jednej z zabawek ze swojego asortymentu. Wszystko przez to, że nie spełniła wymogów dla zabawek, które określa rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r., dotyczących zabawek. Zawinił tutaj mechanizm, który ma na celu zwijać linkę w pozytywce, stwarza bowiem zbyt duże ryzyku dla małych użytkowników, jakimi są niemowlęta! Pepco w swoim komunikacie określiło to w następujący sposób:

nadmierne ryzyko doznania urazu przez dziecko

Niebezpieczna zabawka pozytywka z Pepco

Pepco wycofuje zabawkę

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie, dlatego właśnie w związku z tym, Pepco postanowiło napisać oficjalny komunikat. W ostatnim czasie, ta sieć sklepów wycofała już ze swojej sprzedaży jedną zabawkę! Czy to nie za dużo jak na tak krótki odstęp czasu? Zaledwie półtora tygodnia temu, mogliśmy czytać ogłoszenie o popularnej zabawce typu slime. Sklep wycofał bowiem ze sprzedaży masę slime , a dokładniej „Unicorn Poop” (o numerze produktu: 298857). Na oficjalnej stronie mogliśmy znaleźć informację:

wykrycie nieprawidłowości w składzie przedstawionego produktu, co jest niezgodne z Dyrektywą 2009/48/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 czerwca 2009 r.

Oczywiście sklep przeprosił i zwracał się z prośbą o zwrot produktu, oczywiście z otrzymaniem za niego zwrotu pieniędzy. Czy niebezpieczna zabawka pojawi się kolejny raz w Pepco? Co na to klienci?

źródła zdjęć: olx

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.