Najlepsze książki dla dzieci. Jakie wybrać?

Każdy z nas kto ma dzieci, dobrze wie, jak trudno wybrać dla nich odpowiednią książkę. Musimy zwracać uwagę, czy jest przystosowana do ich wieku, a także czy wspiera prawidłowy rozwój. To wcale nie takie proste, dlatego wam w tym pomożemy! Przygotowaliśmy najlepsze książki dla dzieci, dzięki którym wybór wieczornej lektury, już nie będzie trudny. Zapraszamy do czytania!

Książki dla dzieci jakie wybrać?

Książeczki muszą być dostosowane do etapu, na którym znajduje się nasze dziecko. Ważne jest, aby wspierać jego rozwój i potrzeby. W księgarniach mamy ogromny wybór, więc na pewno udając się tam, zobaczymy coś dla naszej pociechy. Odpowiednia książka wzbudzi ciekawość i sprawi, że dzieci chętnie będą ją czytać lub oglądać razem z nami.

Książeczki dla dzieci 2 lata

Przy wyborze książki dla dwulatków, powinniśmy kierować się wyraźnymi obrazkami, a także niezbyt skomplikowanym tekstem. Polecamy serię „Co się stało?”. Jest dostępne kilka wariantów: małe wypadki, wielkie plamy i również straszny bałagan. Ta książeczka pokaże, że plama na koszulce to nie koniec świata, a rozlane picie na dywanie to…to tylko picie na dywanie! Na pewno zachęci dzieci do odkrywania świata i eksperymentowania, bez obawy o porażkę.

Książeczki dla dzieci 4 lata

Idealną propozycją dla tej grupy wiekowej, jest książka pt. „Tutaj jesteśmy. Wskazówki dla mieszkańców planety Ziemia”. Nie jest to książka edukacyjna, ale na pewno uczy szacunku do naszego globu. Dzięki niej, dziecko zobaczy czym jest szacunek oraz tolerancja. Pozwoli również spojrzeć na Ziemię z nietypowej perspektywy, bo aż z kosmosu! Książka zdobyła wiele nagród, a jej ilustracje są obłędne!

Książeczki dla dzieci 6 lat

Sześciolatki rozumieją już przyczyny, przebieg oraz skutki czynności. Ich świat zaczyna się porządkować. Lubią odkrywać nowe miejsca i rzeczy, a psikusy są na porządku dziennym. Nic dziwnego, zaczyna im się kształtować poczucie humoru, ale również humorki. Dlatego tak ważne jest, aby pomóc im poznać swoje emocje. Książeczka „Koszmarny Karolek” na pewno w tym pomoże. Budzi wśród rodziców pewne kontrowersje i są jej zwolennicy, jak i przeciwnicy. My jednak serdecznie polecamy tę serię książeczek.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane najlepsze książki dla dzieci pomogą wam coś wybrać. Jeśli wasze dziecko nie przepada za książkami, a wy chcecie to zmienić, mamy coś dla was. Obejrzycie film, a na pewno dowiecie się, w jaki sposób zamienić waszą pociechę w mola książkowego!

źródła zdjęć: dżin z tomikiem, ładne bebe, lubimyczytać

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.