Najlepsze aplikacje pogodowe – 5 użytecznych programów

Sprawdzanie pogody to domena wielu osób, które są na wczasach. Niemniej jednak prognoza pogody jest sprawdzana także przez tych, którzy nie wiedzą jak np. ubrać się do pracy. Dlatego prezentujemy najlepsze aplikacje pogodowe przydatne zarówno w podróży, jak i na co dzień.

 

Aplikacje na smartfona

Dziś niemal każdy z nas ma smartfona z możliwością zainstalowania na nim aplikacji. Przydatne są aplikacje pozwalające na komunikację, zapisywanie notatek, śledzenie swoich postępów np. w bieganiu, ale mogą to być także aplikacje do prognozy pogody. Sprawdź które z nich są najlepsze.

Najlepsze aplikacje pogodowe
Meteo ICM

To lubiana i ultra łatwa aplikacja. Jest także godna zaufania, dlatego też korzysta z niej wielu podróżników, także np. żeglarzy. Są w niej jedynie wiarygodne prognozy zaprezentowane w postaci wykresów. Początkowo mogą one wprowadzać w zagubienie, ale z czasem można się z nimi oswoić. Dzięki temu masz dostęp do szczegółowej i sprawdzającej się prognozy pogody. Niemniej jednak wadą tej aplikacji, choć precyzyjnej, jest mniejsza liczba obsługiwanych miast niż w przypadku innych aplikacji.

Today Weather

To prosta w obsłudze aplikacja, która nie zajmuje dużo miejsca w pamięci telefonu. Jest przejrzysta i nowoczesna. Sprawdzisz w niej prognozę godzinową, kilkudniową, wilgotność, indeks UV, ciśnienie, wiatr, widoczność, opady oraz jakość powietrza.

Accu Weather

Jest to popularna aplikacja, która jest jednocześnie bardzo precyzyjna. Dodatkowo jest bezpłatna. Oferuje obsługę w wielu językach. Prezentuje informacje pogodowe na dany dzień, prognozę godzinową, ale może też pokazać prognozę na dwa najbliższe tygodnie. Oprócz tego aplikacja powiadomi cię o konieczności wzięcia kurtki lub parasola i ostrzeże przez potencjalnymi zagrożeniami czy nawałnicami.

Apalon Apps – Pogoda na żywo

Ta aplikacja jest darmowa jedynie w wersji próbnej. Z kolei dalsze korzystanie z niej, wymaga płatności. Niemniej jednak warto, ponieważ jest to jeden z ładniejszych i bardziej precyzyjnych programów pogodowych. Prosty, atrakcyjny i przejrzysty układ sprawia, że użytkowanie tej aplikacji to czysta przyjemność. Tutaj także sprawdzisz prognozę godzinową i kilkudniową. Oprócz tego uzyskasz informacje o fazach księżyca, wschodzie i zachodzie słońca czy kierunku wiatru.

Green Apple Studio

Jest to kolejna atrakcyjna w wyglądzie aplikacja. Dodatkowo jest czytelna i przejrzysta. Znajdziesz w niej prognozę godzinową i dniową, godzinę wschodu i zachodu słońca, wilgotność czy kierunek i prędkość wiatru.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.