Mary Ann Bevan, czyli najbrzydsza kobieta świata. Dlaczego jej wygląd tak bardzo się zmienił?

Mary Ann Bevan najbrzydsza kobieta na świecie

Mary Ann Bevan wygrała konkurs na najbrzydszą kobietę świata. Ponadto wykorzystała swój wygląd, aby zarabiać pieniądze na utrzymanie swoich dzieci. Co sprawiło, że jej twarz tak bardzo się zmieniła? Poznajcie jej poruszającą historię. 

Poruszająca historia najbrzydszej kobiety na świecie

Mary Ann urodziła się 1874 roku. Będąc młodą kobietą rozpoczęła pracę jako pielęgniarka. Była piękną i atrakcyjną kobietą. Jeszcze wtedy nikt nie spodziewał się, że jej ciało i wygląd zmieni się do poznania. W wieku 29 lat wyszła za mąż za sprzedawcę kwiatów, a zaledwie 3 lata po ślubie u Mary Ann zaczęła ujawniać się niepokojąca choroba.

ZOBACZ TAKŻE: NAJBRZYDSZA KSIĘŻNICZKA W HISTORII – NIE UWIERZYCIE, JAK WYGLĄDAŁA!

Wygląd Mary Ann Bevan wkrótce zaczął się zmieniać. Kształt twarzy jak i nosa stawał się coraz dziwniejszy. Dodatkowo pod oczami pojawiła się opuchnięta skóra, a żuchwa zaczęła się rozrastać. Okazało się, że kobieta choruje na akromegalię, czyli tzw. „chorobę gigantów”, objawiającą się nadprodukcją hormonu wzrostu.

 

11 lat po ślubie zmarł mąż Mary Ann. Kobieta została bez środków do życia, mając pod opieką czwórkę swoich dzieci. Kryzysowa sytuacja sprawiła, że Mary zdecydowała się wziąć udział w konkursie na najbrzydszą kobietę świata. Plebiscyt wygrała, zdobywając jednocześnie pieniądze na utrzymanie dzieci. Szybko zyskała na popularności. Zaczęła występować w cyrku i u boku innych chorych osób, stając się pośmiewiskiem i obiektem drwin. Kobieta musiała zmierzyć się z serią upokorzeń i wyzwisk, a wszystko po to, aby móc utrzymać swoje dzieci.

Mary Ann Bevan zmarła w wieku 59 lat, jednak to nie koniec jej historii. Blisko 100 lat po jej śmierci ponownie stała się obiektem wyzwisk. Wszystko przez produkcję kartek z jej wizerunkiem, ostrzegających przed randkami w ciemno.

 

źródło: twitter.com, instagram.com, onet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.