Luksusowy, pływający hotel w Szwecji już otwarty – Arctic Bath [zdjęcia]

Luksusowy, ale zarazem minimalistyczny, pływający hotel jest już otwarty! Dla tych, którzy nie boją się niskich temperatur to idealne rozwiązanie. Położony na północy Szwecji, niedaleko lotniska Luleå. Na zdjęciach prezentuje się tak, że ma się ochotę rzucić wszystko i lecieć tam, spędzając wymarzony urlop. Arctic Bath to nowa propozycja od dwóch architektów. 

Luksusowy hotel na północy Szwecji – zdjęcia zapierają dech w piersiach

Może nie ma tam tropików, jednak Szwecja może zaoferować widoki, o których większość nie mieszkających tam na co dzień osób może tylko pomarzyć. Natura otacza nas prawie na każdym kroku. Co ciekawe, dwóch architektów: Bertil Harström i Johan Kauppi są autorami tego nieprawdopodobnego miejsca. Wokół las, woda i zmieniające kolory niebo – tak mogą wyglądać wakacje.

ZOBACZ TAKŻE: SPOTIFY UDOSTĘPNIA PLAYLISTĘ DLA PSÓW 

Jego centralnym punktem jest okrągła konstrukcja dryfująca nad rzeką Lule, do której można dotrzeć tylko drewnianym chodnikiem. Zaprojektowana tak, aby przypominać skupisko kłód zebranych na szwedzkiej drodze wodnej.

W środku znajduje się ogromna łaźnia lodowa, natomiast w innych punktach znajdziecie sauny i miejsca do relaksacyjnych kąpieli. 12 hotelowych pokoi rozmieszczonych jest nad brzegiem rzeki. Dodatkowo, można podziwiać wspaniałe widoki wokół hotelu oraz na niebie, między innymi zorzę.

Dostępne są tam zajęcia z jogi czy medytacji. Można tam również organizować spotkania biznesowe, jak i odwiedzić to miejsce z rodziną, aby odpocząć. Jednak trzeba się przygotować na to, że nie będą to tanie wakacje, gdyż średnio jedna noc dla dwóch osób to koszt ponad 3 tysięcy złotych. 

źródła zdjęć: Twitter
 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.