Karta Dużej Rodziny 2019: wniosek, zniżki, kto może ją dostać?

Karta dużej rodziny 2019: w związku z jej założeniem oraz korzyściami płynącymi z jej posiadania, pojawia się wiele pytań. Jak złożyć wniosek, komu się należy i gdzie można wykorzystać zniżki? Dlatego przygotowaliśmy dla was kilka cennych wskazówek i informacji, które mamy nadzieję odpowiedzą na postawione pytania.

Karta Dużej Rodziny wniosek gdzie go dostać

Wniosek można złożyć m.in. w urzędzie. Należy tylko sprawdzić, która placówka się tym zajmuje. Jeżeli nie możecie pojawić się fizycznie na miejscu, można wydrukować go internetowo poprzez tę stronę. Wystarczy wypełnić według instrukcji, przygotować odpowiednie dokumenty i zanieść do urzędu. Następnie odebrać kartę i korzystać ze zniżek.

Karta Dużej Rodziny 2019 zniżki

Posiadanie tej karty niesie za sobą sporo korzyści. Można uzyskać zniżki na przejazdy kolejowe m.in. 37% mniej przy zakupie biletu jednorazowego (dokładnie taki sam procent jak dla uczniów posiadających legitymację szkolną). Jednak jeżeli będziemy chcieli zakupić bilet miesięczny, rabat zwiększy się do 49%.  W związku ze sprawami urzędowymi, obowiązuje 50% obniżki przy wyrabianiu paszportu (dla mamy, taty, macochy czy ojczyma) oraz 75% ulgi opłaty w przypadku paszportu dla dzieci.

Rabaty śmiało można wykorzystać w kinie, teatrach czy innych, podobnych placówkach. Sporo ofert uzyskamy w sklepach spożywczych takich jak: Lidl czy Carrefour. 15% zniżki otrzymamy w Luxmedzie a 10% oferują Vistula czy W.Kruk. 

karta duzej rodziny

Karta Dużej Rodziny kto może otrzymać? Jak z niej korzystać?

Karta należy się każdej rodzinie, małżeństwu, którzy mają na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci tj.:
– ojciec i matka
– macocha i ojczym
– dzieci.

Karty należą się również rodzinom zastępczym jak i rodzinnym domom dziecka. Co najważniejsze, karta przydzielana jest niezależnie od zarobków.

Jak więc korzystać z Karty Dużej Rodziny? Nie ma nic prostszego. Wystarczy podczas robienia zakupów, czy kupowania biletów do kina lub na pociąg, okazać dokument i podać wymagane informacje, o które zapyta osoba nas obsługująca. Sporym ułatwieniem jest zainstalowanie aplikacji mKDR, która z pewnością usprawni cały proces.

Karta Dużej Rodziny na jak długo?

W przypadku rodziców do końca życia. Dzieci natomiast do ukończenia 18 roku życia, a te które studiują do 25 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, do momentu posiadania orzeczenia o niepełnosprawności.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.