Jaka kara grozi prokuratorowi, który paradował nago po Świdnicy? Znamy szczegóły!

Prokurator ze Świdnicy

Od kilku dni zarówno media w Polsce, jak i Tajwanie, Turcji, Rumunii czy Wielkiej Brytanii informują o mężczyźnie, który nago przechadzał się po Świdnicy. Odwiedził nawet sklep, w którym chciał kupić alkohol. Jak się później okazało, było to… prokurator. Jaka kara grozi prokuratorowi, który paradował nago po Świdnicy? 

Prokurator bez ubrań

W ubiegły czwartek doszło do wydarzeń, które oburzyły nie tylko świadków zdarzenia, ale niemalże cały świat. Warto bowiem podkreślić, że o sprawie hucznie informują zagraniczne media. W przedpołudnie 9 września, nagi mężczyzna paradował w rejonie ulic Rolniczej, Kilińskiego i Kopernika w Świdnicy. Ponadto udał się również do sklepu, aby zakupić tam alkohol.

Świadkowie zdarzenia wezwali policję, która zatrzymała nietrzeźwego mężczyznę. Okazał się nim 38-letni prokurator pełniący służbę w jednej z jednostek okręgu świdnickiego. W momencie zatrzymania był na urlopie.


ZOBACZ TAKŻE: WIELKI SKANDAL W SZKOLE – NAUCZYCIELKA ŚCIĄGNĘŁA BLUZKĘ UCZENNICY, NA OCZACH CAŁEJ KLASY!

Jaka kara grozi prokuratorowi, który paradował nago po Świdnicy?

Sprawa budzi ogromne kontrowersje. Przełożeni 38-latka nie zgłaszali bowiem nigdy uwag związanych z pracą mężczyzny. Głos w sprawie zabrała Prokuratura Krajowa, która poinformowała, że świdnicki prokurator na ten moment został zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto rozpoczęło się postępowanie dyscyplinarne.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, którego dotyczą doniesienia medialne, został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych, a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia przez niego godności urzędu – poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

O jakiej konkretnie karze mowa? Zgodnie z przepisami stawy Prawo o prokuraturze:

Karą dyscyplinarną dla prokuratora może być upomnienie, nagana, obniżenie wynagrodzenia zasadniczego, kara pieniężna, usunięcie z zajmowanej funkcji, przeniesienie na inne miejsce służbowe lub wydalenie ze służby prokuratorskiej.

 

źródło: swidnica2.pl, facebook.com, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.