Jak wygląda dezynfekcja w Rosji? Wielu ten widok nie zdziwi [WIDEO]

jak wygląda dezynfekcja w rosji

Jak wygląda dezynfekcja w Rosji? Jeśli spodziewacie się rzetelnej, dokładnej pracy – będziecie zawiedzeni. W sieci pojawiło się nagranie z monitoringu, pokazujące, jak gdzieniegdzie może wyglądać odkażanie przestrzeni mieszkalnych. Na wideo, które opublikowano się w sieci, osoba odpowiedzialna za dezynfekcje (lub raczej odpowiedzialna za pozorne wprowadzenie poczucia spokoju i bezpieczeństwa), znajduje się w klatce schodowej. Tam odbywa się pokazowe czyszczenie poręczy i innych elementów dotykanych przez ludzi. Pokazowe – dosłownie i w przenośni. Zobacz nagranie!

Jak wygląda dezynfekcja w Rosji? Internauci „oczarowani” nową metodą odkażania

Koronawirus nie odpuszcza. Coraz więcej zachorowań jest także w Rosji, która stosunkowo długo skutecznie broniła się przed zarazą. Wobec rosnących liczb zachorowań i zgonów, państwa całego świata wprowadziły tak zwane dezynfekcje przestrzeni publicznych. Wszystko przez to, że wiele badań udowodniło, iż wirus może z powodzeniem dość długo utrzymywać się na powierzchniach płaskich. Dezynfekcja ma natomiast za zadanie ograniczyć jego ewentualne rozprzestrzenianie się, które może prowadzić do załamania służby zdrowia. Wobec tego odkażane są przystanki autobusowe i tramwajowe, same pojazdy komunikacji miejskiej, czy nawet windy i klatki schodowe. To samo postanowili zrobić w Rosji. Jest jednak pewien mały haczyk.

ZOBACZ TAKŻE: ZASNĄŁ PODCZAS WŁAMANIA DO DOMKU LETNISKOWEGO. SKUSIŁ GO ZNALEZIONY TAM ALKOHOL. NIEZDARNY ZŁODZIEJ W RĘKACH POLICJI, WPADŁ NA GORĄCYM UCZYNKU!

„Ma być zrobione tak, żeby myśleli, że jest zrobione”

Jak zrobić, aby się dorobić, ale jednocześnie nie narobić? W dodatku tak, aby każdy był zadowolony? Nagranie krążące od niedawna w sieci, dobitnie to pokazuje. Warto jednak zauważyć, że gdyby nie kamera monitoringu, z pewnością cała sytuacja nigdy nie wyszłaby na jaw.

Niektórzy komentujący są zdania, że klatki zdezynfekowano wcześniej, a to co widać na poniższym nagraniu, służyć ma jedynie udokumentowaniu pracy. Wielu jednak w to wątpi. Inni piszą, że takie działania to często norma. Mają za zadanie uspokoić ogół – pokazując, że robione jest wszystko, aby opanować epidemię.

Jak wygląda to jednak w rzeczywistości? Wideo można zobaczyć tutaj: