Greta Thunberg już płynie do Europy. Wybrała podróż ekologicznym katamaranem

greta thunberg już płynie

Greta Thunberg już płynie do Europy! Jak się okazuje, jej środkiem lokomocji jest ekologiczny katamaran, którym podróżuje wraz z rodziną (ta odpowiedziała na apel, w którym nastolatka poszukiwała transportu będącego przyjaznym środowisku). Szacuje się, że jej podróż ze Stanów Zjednoczonych do Hiszpanii może potrwać między dwoma a czterema tygodniami. Popularna młoda aktywistka żywi nadzieję, że uda jej się dotrzeć do Madrytu na czas, aby wziąć udział w zaplanowanym tam szczycie klimatycznym.

Greta Thunberg już płynie do Europy – wybrała podróż katamaranem

Młoda szwedzka aktywistka nie daje o sobie zapomnieć! Niemal wszystkim znana Greta Thunberg tym razem za pomocą Twittera poinformowała, że właśnie wyruszyła ze Stanów Zjednoczonych, a celem jej podróży jest Hiszpania. Wszystko dlatego, że właśnie w Madrycie już w grudniu odbędzie się kolejny szczyt klimatyczny. Szwedka do Europy podróżuje ekologicznym katamaranem. Warto przypomnieć, że szczyt klimatyczny COP początkowo miał odbyć się w Chile i tam też kierowała się Greta. Podczas jej trasy plany uległy zmianie, a ona sama musiała szukać pomocy w dostaniu się do Hiszpanii.

ZOBACZ TAKŻE: MECZ IZRAEL – POLSKA ODBĘDZIE SIĘ ZGODNIE Z PLANEM! TAMTEJSZE WŁADZE PIŁKARSKIE ZAPEWNIAJĄ, ŻE KIBICE ORAZ PIŁKARZE BIAŁO-CZERWONYCH BĘDĄ BEZPIECZNI. NADAL SŁYCHAĆ TAM ALARMY BOMBOWE 

Katamaran wykorzystuje między innymi energię słoneczną

Statek którym podróżuje Greta, jest przyjazny środowisku. Podaje się, że wykorzystuje on między innymi energię słoneczną a także hydrogeneratory. Światowe media zaznaczają, że jest wyposażony w toaletę. To nowość w porównaniu do tego, którym Szwedka podróżowała z Wielkiej Brytanii do USA. Sama jednak zauważa, że toaleta na statku nie jest czymś niezbędnym…

Oprócz Grety, katamaranem podróżują także cztery inne osoby. To rodzina Australijczyków, Riley Whitelum i Elayna Carausu oraz ich 11-miesięczne malutkie dziecko, a także Nikki Henderson, uznana żeglarka.

Podaje się, że warunki panujące na wodach w listopadzie, mogą okazać się dla załogi statku nie lada wyzwaniem.

źródło zdjęcia: independent.co.uk

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.