Film o Bobie Dylanie – Timothee Chalamet zagra główną rolę

Film

Powstanie film biograficzny o Bobie Dylanie. W rolę główną wcieli się Timothee Chalamet znany z takich produkcji jak „Król” czy „Tamte dni, tamte noce”. 24-latek uważany jest za jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia. Film na ten moment nie ma jeszcze sprecyzowanego tytułu, ale roboczo nazywa się go „Going Electric”.

Co wiemy o filmie?

Ostatnimi czasy produkcje o znanych muzykach cieszą się dużą popularnością. Głównym przykładem tego zjawiska jest słynny film „Bohemian Rhapsody” skupiający się na twórczości kultowego zespołu Queen. W główną rolę biograficznego filmu o Bobie Dylanie wcieli się Timothee Chalamet. Młody aktor rzekomo bierze już udział w negocjacjach. Jak podaje „Deadline”, Chalamet ma już pobierać lekcje gry na gitarze. Co ciekawe, Timothee za rolę w filmie „Tamte dni, tamte noce”w reżyserii Luki Guadagnino otrzymał nominację do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Dodatkowo, w 2019 roku zagrał w filmie „Król” postać króla Henryka V, postać Lauriego Laurence’a w filmie „Małe kobietki” oraz jedną z głównych ról filmie „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” Woody’ego Allena.

Jak informuje „The Hollywood Reporter”, reżyserem filmu jest James Mangold, słynący z takich produkcji jak „Spacer po linie”, „Przerwana lekcja muzyki” czy „Le Mans ’66”. Co ciekawe, film nie ma jeszcze sprecyzowanego tytułu, ale roboczo nazywa się go „Going Electric”. Wiadome natomiast jest, iż fabuła skupi się na młodzieńczych latach Dylana. Ma ona opowiedzieć o czasach, gdy Bob Dylan miał szansę stać się ikoną muzyki ludowej. Mimo to zainwestował w gitarę elektryczną i zapragnął grać rock’n’rolla.


ZOBACZ TAKŻE: „PORUCZNIK KABURA” SEZON DRUGI – PREMIERA W TYM MIESIĄCU

„Dylan Goes Electric”

Searchlight Pictures ma w planach przedstawienie historii Boba Dylana, legendarnego muzyka i laureata nagrody Nobla. Twórczość Dylana miała ogromny wpływ na kształtowanie się sceny muzycznej i była inspiracją dla wielu innych muzyków i zespołów. Ponadto, stworzył swój indywidualny styl, na który składa się wiele gatunków muzycznych – od country po rock’n’rolla. Bob Dylan będzie producentem wykonawczym filmowej biografii. Ma pracować bezpośrednio z Mangoldem oraz Fox Searchlight, która wykupiła prawa do jego muzyki.

Film opiera się na książce „Dylan Goes Electric” autorstwa  Elijah Wald. Ma pokazać drogę jaką przebył Dylan od artysty folkowego do rockmana. Scenariusz pisze Jay Cocks.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.