Facebook przejął firmę za miliard dolarów – będzie czytał nam w myślach?

rzyczyna awarii facebooka

To kolejna duża inwestycja, gdyż Facebook przejął firmę i co ciekawe, transakcja może wynieść nawet do miliarda dolarów! Chodzi o start-up CTRL Labs, który stworzył opaski mające za zadanie czytać w myślach człowieka. Wydaje się to nierealne, a jednak okazuje się, że jest to możliwe. Poniżej dowiecie się jak to działa. 

Facebook i CTRL Labs

Facebook podjął zdecydowane kroki i przejął firmę CTRL Labs. To spory projekt, gdyż będzie to ich kosztowało prawie miliard dolarów! Co przekonało popularny serwis społecznościowy? Fakt, iż CTRL Labs zajmuje się nowoczesną technologią. Mianowicie, pracują nad opaską, która pozwoli na przesuwanie kursora po ekranie komputera lub granie w gry. I to przez nasze myśli. Wydaje się niemożliwe, jednak wszystko wskazuje na to, że  może się to udać.

Jak to działa?

Dzięki bransoletce, którą umieści się na nadgarstku, będzie możliwe monitorowanie aktywności neuronalnej mózgu. Będzie można przewidzieć o jakich ruchach myśli dana osoba. Nawet, jeśli w danej chwili się nie rusza. W skrócie: obraz aktywności neuronów przenosi się na ekran monitora. Wicedyrektor działu VR Facebooka Andrew Bosworth napisał na swoim profilu:

Możesz więc wysłać zdjęcie znajomemu wykonując niezauważalny ruch lub po prostu o tym pomyśleć. Oto jak to działa. Masz neurony odpowiedzialne za rdzeń kręgowy, które wysyłają sygnały do mięśni dłoni. Nakazują one określony ruch, na przykład kliknięcie myszy lub naciśnięcie przycisku. Opaska będzie w stanie odczytać te sygnały i przekształcić je w sygnał, które zostanie przesłany do urządzenia. Umożliwi ci to kontrolę nad twoim cyfrowym życiem

Nie wszyscy odnoszą się do tego przychylnie, gdyż niektórzy eksperci mocno podkreślili fakt, iż Facebook za mocno ingeruje w życie ludzi. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.