Elon Musk opublikował tweeta z kosmosu – Starlink zadziałał

Elon Musk opublikował tweeta z kosmosu – pokazał, że system Starlink zadziałał. Orbitalny internet, dzięki któremu wizjoner opublikował wiadomość w mediach społecznościowych: „Wysyłam tweeta z kosmosu przez satelitę Starlink”. To może być prawdziwą rewolucją. 

Elon Musk – osiągnięcia

Okazuje się, że Elon Musk nie przestanie nas zaskakiwać. Jego ciągłe innowacyjne rozwiązania ułatwiają codzienne funkcjonowanie oraz sprawiają, że wiele rzeczy możemy załatwić sprawniej niż dotychczas. Dlatego nie bez powodu nazywany jest wizjonerem. Zawdzięczamy mu system PayPal oraz pamiętamy, że to on stworzył Teslę, czyli aktualnie jeden z bardziej rozchwytywanych pojazdów. Jest również dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX. Więcej o nim dowiecie się tutaj.

Elon Musk – post z kosmosu

Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to tweet, którego opublikował Elon Musk na swoim profilu: „Wysyłam tego tweeta z kosmosu przez satelitę Starlink” dodając następnie: „Wow! To działa!”. Oznacza to, iż osiągnął kolejny sukces.

Co to jest Starlink? To ambitny projekt SpaceX, a mianowicie system satelitów umieszczonych na orbicie. Będą mogły zapewnić internet z dowolnego miejsca na świecie, eliminując lub zmniejszając opóźnienia transmisji. Jak podaje Business Insider India, aktualnie w kosmosie znajduje się ich 60, jednak od listopada, średnio co 2 tygodnie, mają być wysyłane kolejne satelity. Plany są rozległe, gdyż mają dostarczyć ich aż 42 tysiące, co spowodowało niemałe zdziwienia.

Co ciekawe, Musk opublikował trzeciego tweeta: „Wkrótce”. Nie podano oficjalnych informacji co dokładnie to może oznaczać, jednak istnieją podejrzenia, że chodzi o oddanie projektu do użytku komercyjnego. Podobno ma to nastąpić w 2020 roku.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.