Eko-aktywiści zalewają czerwoną farbą Ministerstwo Finansów [WIDEO]

Szokujące wydarzenia w Wielkiej Brytanii! Eko-aktywiści zalewają czerwoną farbą Ministerstwo Finansów. Do incydentu użyli wozu strażackiego kupionego na eBay’u. Napisali: „Przestańcie finansować śmierć klimatyczną”.

 

Kupili wóz strażacki przez internet…

Ekolodzy w ramach protestu przyjechali pod brytyjskie Ministerstwo Finansów. Eko-aktywiści zalewają czerwoną farbą budynek i okolice. Na swoim wozie napisali: „Przestańcie finansować śmierć klimatyczną”. Chcieli w ten sposób nagłośnić sytuację o niszczeniu środowiska naturalnego przez rząd. Wykorzystali do tego stary wóz strażacki, który kupili na e-Buy’u. Zaparkowali pojazd przy budynku w Westminsterze. Do oblania budynku i okolic zużyli aż 1800 litrów wody, którą zabarwi sokiem z buraków i barwnikami spożywczymi. Mężczyźni pod wpływem tak silnego strumienia wody zaczęli tracić panowanie nad sytuacją. Pobrudzili roztworem również schody budynku i ulicę. Miało to symbolizować krew oraz nawiązywać do napisu z wozu. Poniżej filmik ze zdarzenia:

Konsekwencje

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzania niestety mieli problemy w ujęciu wandali. Kwestia wozu strażackiego okazała się największym problemem dla funkcjonariuszy, ponieważ jeden z mężczyzn wyjął kluczyki ze stacyjki i je schował. Akcję ekologów uznano za groźną, dlatego zablokowano część ulic. Używanie wozu strażackiego niezgodnie z jego przeznaczeniem oraz brak kontroli nad wysokim ciśnieniem wody niewątpliwie było niebezpieczne, stąd taka decyzja władz. Według Scotland Yard policji udało się zatrzymać 4 osoby – 3 mężczyzn i jedną kobietę. Osoby z tej samej organizacji ekologicznej już w kwietniu protestowały, blokując przez 10 dni mosty i ulice Londynu. Budynek Ministerstwa Finansów jest zabytkiem. Historią sięga czasów Wilhelma Zdobywcy. Póki co nie są znane szkody i ciężko wycenić straty.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.