Dzień Taksówkarza – kiedy wypada to święto? Sprawdź!

Dzień Taksówkarza to kolejne nietypowe święto, które postanowiliśmy Wam przybliżyć. W tym artykule poznacie kilka faktów o tym zawodzie. Czego życzyć taksówkarzom w ich dniu? Sprawdźcie!

Dzień Taksówkarza – kiedy wypada?

W sierpniu obchodziliśmy już Wielki Dzień Pszczół, Światowy Dzień Fotografii oraz Dzień Brokatu. Oprócz tego pod koniec miesiąca, a dokładniej 30 sierpnia przypada Dzień Taksówkarza! W środowisku mają oni różną opinię. Niewątpliwie jednak, ciężko wyobrazić sobie przemieszczanie w dużym mieście bez usług firm przewożących ludzi.

 

Dzień Taksówkarza 2019

Wiecie skąd wzięła się nazwa taksówka? W tym aspekcie, historia sięga aż do 1490 roku. Franz von Taxis był przewoźnikiem cesarskiej poczty. To właśnie od jego nazwiska powstała nazwa osoby, która zajmuje się takimi właśnie czynnościami. Z tym że obecnie częściej dotyczy to ludzi, niż samych przedmiotów. Teraz, używa się również określeń taksa czy taxi.

Stereotypowy taksówkarz – jak ich postrzegamy?

Co ciekawe, ludzie wykonujący ten zawód są albo uwielbiani, albo znienawidzeni przez innych. Bezsprzecznie plusem jest to, że dowiozą nas z punku A do punktu B. Jeśli planujemy nocny powrót z imprezy, również wystarczy jeden telefon, a za kilka minut transport czeka w ustalonym miejscu. Czasem nawet, kierujący zagłębi się w przyjemną rozmowę. Jednakże, inni postrzegają taksówkarzy, jako niemiłych, podstarzałych panów, którzy czekają tylko na okazję, aby naciągnąć klienta na większe koszty.

Ile zarabia taksówkarz?

Pytanie, ile zarabia taksówkarz, bardzo często krąży po głowie wielu ludziom. Otóż według średnich wyliczeń, cena za jeden kurs wynosi około 30 złotych. Oczywiście różni się to od ilości pokonanych kilometrów, ustalonego cennika oraz miasta, w jakim korzystamy z tych usług. W związku z tym, bardzo ciężko oszacować dokładną liczbę. Natomiast, przyjmuje się, że miesięczne zarobki taksówkarza wynoszą około 2-3,5 tysiąca złotych.

Niewątpliwie, trzeba pamiętać, że taksówkarze, to ludzie i jak każdemu z nas może przytrafić im się lepszy lub gorszy dzień. W dniu ich święta życzmy im przede wszystkim przyjaznych klientów, jak najmniej korków na drogach i niepsujących się samochodów.