Dziecięce konkursy piękności zrujnowały jej życie – jak wygląda teraz?

Madison Berg

Dla Madison Berg konkursy piękności to niemalże całe dzieciństwo. Regularne występy, dbanie o urodę i liczne podróże odebrały jej młodzieńcze lata i beztroskę. Skutki udziału w wyborach pojawiły się, kiedy Madison stawała się nastolatką. Niestety nie obyło się bez leczenia, a walka normalne życie wciąż trwa. Poznajcie jej historię i zobaczcie, jak zmieniła się przez lata.

Dziecięce konkursy piękności

Madison Berg była niezwykle uroczą dziewczynką, której urodą zachwycali się nie tylko najbliżsi. Matka dziewczynki postanowiła wykorzystać urok osobisty córki i zapisała ją na konkurs piękności. Pierwsze wybory miały miejsce, kiedy Madison miała zaledwie 5 miesięcy. To właśnie wtedy rozpoczęła się jej długa podróż po całym kraju, w celu wygrywania kolejnych trofeów.

Byłam jedynaczką i mama zrobiła to dla zabawy. Po tym, jak wygrałam pierwszy konkurs, sukces skłonił ją do udziału w kolejnych konkursach. Nie tylko ją. Ja też to pokochałam – powiedziała Madison w rozmowie z The Sun.

 

ZOBACZ TAKŻE: ILE ZAROBIŁY „DZIEWCZYNY Z DUABJU”? DODA ZDRADZIŁA KWOTY!

Kolejne konkursy piękności wiązały się z odpowiednim zadbaniem o wygląd. Dziewczynka nie stroniła od mocnego makijażu czy kosmetyków utrwalających fryzurę. Nie mogło obejść się również bez sztucznej opalenizny, z której wyśmiewali się jej rówieśnicy. Mała gwiazda pojawiła się również w programie telewizyjnym, w którym to pokochała występy przed kamerami.

Kiedy Madison miała 16 lat, wciąż usilnie dbała o swój wygląd. Nie imprezowała i nie bawiła się razem ze znajomymi. Zamiast tego przestrzegała restrykcyjnej diety i regularnie uczęszczała na treningi z opłaconym trenerem personalnym. Presja wygranej i idealnego wyglądu odcisnęła piętno na psychice Madison.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Madison Tootie Berg (@its_tootieberg)

Walka o zdrowie i samoakceptację

Wkrótce w głowie Madison pojawiła się myśl, aby zrezygnować z konkursów piękności.

Prostym rozwiązaniem byłoby rzucenie tego, ale wiedziałam, jak bardzo mama uwielbiała te konkursy i ile zainwestowała w to czasu i pieniędzy. Nie mogłam się poddać, mimo że zaczynało to wpływać moje zdrowie psychiczne – wyznała po latach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Madison Tootie Berg (@its_tootieberg)

Ostatecznie Madison postanowiła zawalczyć o siebie i udała się na terapię.

Rezygnacja z konkursów nie sprawiła, że moje problemy zniknęły natychmiast. Przez ostatni rok byłam na terapii. Powoli uczę się, jak czuć się komfortowo we własnej skórze. Kiedy patrzę na stare zdjęcia, nie mogę przestać myśleć: „Jak u licha mogłam myśleć, że to normalne?” Jednak nigdy nie będę winić mamy – nie wiedziała, jak to wpłynęło na moją samoocenę – wyznała w rozmowie z The Sun.

Co myślicie o konkursach piękności dla dzieci?

 

źródło: The Sun, o2.pl, plotek.pl

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.