Dwie zakonnice po misji w Afryce zaszły w ciążę

dwie zakonnice

Dwie zakonnice po misji w Afryce zaszły w ciążę. Niesłychaną sytuację opisuje włoska popularna gazeta „Corriere Della Sera”. Zarówno jedna jak i druga kobieta, pochodzić miały właśnie z Afryki. Obie sytuacje na jaw wyszły w podobnym czasie. Już teraz wiadomo, że zakonnice porzucą swoje dotychczasowe zajęcia po to, aby wychować potomków którzy za jakiś czas powinni przyjść na świat. Sytuacja wywołała niemałe poruszenie na całym świecie.

Dwie zakonnice po misji w Afryce zaszły w ciążę

Zaskakująca informacja obiegła już niemal całe światowe media. Dwie zakonnice na co dzień żyjące we Włoszech, oddelegowane zostały na misję do Afryki. Co ważne i ciekawe, zarówno jedna jak i drugą pochodzą z tego kontynentu. Zdawałoby się zadanie jak każde inne, miało bardzo zaskakujący finał. To, co odkryto po ich powrocie do Włoch, zdumiało kobiety, ale też lekarzy i osoby z całego zakonnego środowiska. Mianowicie właśnie wtedy na jaw wyszła ciąża u obu zakonnic.

ZOBACZ TAKŻE: ANTYSZCZEPIONKOWA MATKA ROZDAWAŁA W HALLOWEEN LIZAKI I CUKIERKI ZARAŻONE WIRUSEM OSPY! W TEN SPOSÓB CHCIAŁA ZBUDOWAĆ ODPORNOŚĆ U INNYCH, NIEŚWIADOMYCH DZIECI

Kobiety opuszczą swoje zakony, urodzą i zajmą się swoimi dziećmi

Gdy jedna z sióstr powróciła w progi zakonu Militello Rosmarino, czuła, że dzieje się z nią coś dziwnego. Odczuwała przewlekłe bóle brzucha, które skłoniły ją do wizyty u lekarza. Wynik diagnozy był jednoznaczny – to nic innego jak ciąża. 

Zdumienie wszystkich ze środowiska zakonnego było łatwe do przewidzenia. Co ciekawe, ogromne zaskoczenie całą sytuacją ukazała także sama zainteresowana. Nie minęło jednak wiele czasu, a wszystko powtórzyło się – tym razem jednak z udziałem innej siostry zakonnej. Zarówno jedna jak i druga opuszczą swoje klasztory, aby urodzić i wychować dziec. Jedna z kobiet pochodzi z Madagaskaru i właśnie tam jej dziecko ma przyjść na świat.

„Corriere Della Sera” podaje, że zakonnice pochodziły z klasztorów w prowinjach Mesyna oraz Ragusa. Druga z będących w ciąży na misji trudnić miała się opieką nad starszymi ludźmi.

źródło zdjęcia: misyjne.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.