Drag Queen w Poznaniu. Czytała dzieciom książkę

drag

Drag Queen w Poznaniu. Barwna postać wcieliła się w rolę czytelniczki, a jej słuchaczami były małe dzieci. Jak donosi portal Głos Wielkopolski – wszystko przebiegło w dość spokojnej atmosferze, choć organizatorzy ze spotkania wyprosili filmowców z telewizji publicznej.

Drag Queen w Poznaniu

Na sam początek zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie – czym tak właściwie jest Drag Queen? Spieszymy z odpowiedzią! To nic innego, jak zbitka dwóch słów. Oba są bardzo istotne w rozumieniu całości przedsięwzięcia. Drag – z języka angielskiego – oznacza bycie w przebraniu osoby płci przeciwnej. Queen natomiast, jak wielu z pewnością wie, z języka angielskiego oznacza królową. Tym samym, Drag Queen to postać sceniczna, przeważnie płci męskiej. Za pomocą specyficznego, bardzo mocnego makijażu oraz awangardowego ubioru, odtwarzać ma ona postać kobiety. Istnieje również przeciwieństwo do Drag Queen – nazywa się je Drag King, jednakże wtedy to kobieta przybiera postać mężczyzny.

Drag Queen czytała dzieciom bajkę

Postać, która zabawiała dzieci w Poznaniu, nosi pseudonim Lola. Na spotkanie przyszło wiele dzieci z matkami. Wszystko odbywało się w tamtejszej kawiarni „Pora Dnia”. Lola zadecydowała, że przeczyta dzieciom książkę pod tytułem „Nietypowy Adaś” autorstwa Toma Percivala.

Książka wydana została przed rokiem i opowiada o inności oraz akceptacji samego siebie. Dystrybutor książki serwuje potencjalnym jej nabywcom ten oto opis:

Wzruszająca a jednocześnie podnosząca na duchu historia o byciu wyjątkowym, o akceptacji inności i pielęgnowaniu wszystkiego, co czyni cię TOBĄ!

drag q

Poznań Pride Week

Jak donosi portal Głos Wielkopolski, wydarzenie odbyło się w ramach piątej już edycji Poznań Pride Week. Festiwal trwa rzecz jasna tydzień, a jego zwieńczeniem ma być Marsz Równości. Jak się jednak okazuje, wspomniany Marsz Równości napotkał na drodze organizacji wiele przeszkód. Do poznańskiego ratusza miało wpłynąć ponad 30 zgłoszeń, które prawdopodobnie miały za zadanie zablokowanie wspomnianego marszu organizowanego przez Grupę Stonewall.

Zgłoszenia odnosiły się do chęci organizacji zgromadzeń publicznych. Wszystkie z nich miały pojawić się w odstępie kilku minut. Marsz Równości będzie finałem Pride Week w Poznaniu.

źródło zdjęć: gloswielkopolski.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.