Długie jesienne wieczory – sposoby i pomysły

Jesień jest oznaką, że lato jest już za nami, a przed nami krótkie dni i nieprzyjemna aura za oknem. Wielu z nas popada w jesienną chandrę, a nawet depresję. Można jednak sobie z tym radzić znajdując zajęcie. Sprawdź sposoby na długie jesienne wieczory.

 

Długie jesienne wieczory – aktywne czy na kanapie?

Jesień oczywiście może być piękna. Wystarczy, że będzie świeciło słońce, a rośliny przybiorą pomarańczowo-czerwone barwy. Dlatego też często sposobem na jesienne wieczory jest spacer. Są tacy, którym nie przeszkadza np. bieganie w ciemności czy deszczu. Może warto spróbować? Niemniej jednak, jeśli jednak wolisz zostać w domu, zobacz czym możesz się zająć.

Pomysły na jesienne wieczory
Oglądanie filmów i seriali, czytanie książek

Jesień na niektórych działa bardzo sentymentalnie. Być może ty też masz ochotę na powrót do starego dobrego filmu lub ulubionej książki. Jeśli jednak wolisz coś nowego, jesień sprzyja premierom filmów, a przede wszystkim nowych sezonów seriali. Możesz też przykryć się grubym kocem, zaparzyć dobrą herbatę z malinami i zrelaksować się czytając dobrą książkę.

Spotkania ze znajomymi

Jeśli lubisz towarzystwo innych ludzi, jesienne wieczory możesz spędzić właśnie z nimi. Wyjdźcie do pubu albo zostańcie w domu i pograjcie w planszówki. To świetna i kreatywna rozrywka dla rodziny, a także znajomych. Możecie też np. układać puzzle.

Pieczenie i gotowanie nowych potraw

Być może świetnym dodatkiem do spotkań z przyjaciółmi będzie gotowanie lub pieczenie nowych potraw. Czasem eksperymentowanie w kuchni przynosi mnóstwo radości. Możesz upiec nowe ciasto, zrobić coś szalonego na obiad lub po prostu upiec domowy chleb.

Sprzątanie, porządkowanie, układanie

Dodatkowo możesz też długie jesienne wieczory wykorzystać na przejrzenie starych ubrań, gruntowne porządki w szafkach, które już dawno powinny być posprzątane lub na wyciągnięcie jesiennej i zimowej odzieży. Być może znajdziesz tam rzeczy, których dawno szukasz, albo które możesz wystawić na sprzedaż. Kiedy już pozbędziesz się zbędnych rzeczy, może warto pomyśleć o stworzeniu nowych jesiennych dekoracji handmade.

Ćwiczenia w domu

Jesień nie sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Szybko zapadający zmrok i niskie temperatury oraz deszcz i wiatr potrafią skutecznie zniechęcić do ćwiczeń. Niemniej jednak możesz ćwiczyć w domu. Wystarczy, że kupisz sobie drążek do podciągania, hantle do podnoszenia, hula hop do kręcenia albo zwykłą matę do ćwiczeń. Pamiętaj, że sprawność fizyczna jest ważna przez cały rok.

Niezależnie od tego co wybierzesz pamiętaj, że nic tak kojąco nie działa w jesienny czas jak koce, pledy, miękkie poduszki, olejki eteryczne, świeczki zapachowe, termofory czy zapach ciasta roznoszący się po mieszkaniu.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.