Darmowe jedzenie w McDonaldzie tylko dla zaszczepionych – akcja promująca szczepienia!

jedzenie w McDonaldzie

Darmowe jedzenie w McDonaldzie to kolejna propozycja, która ma zachęcić społeczeństwo do szczepienia się przeciwko Covid-19. Ponad 70 restauracji w Kalifornii zdecydowało się wydać dowolną pozycję z menu w zamian za przyjęcie szczepienia.

Darmowe jedzenie w McDonaldzie dla zaszczepionych

Walka z pandemią koronawirusa wciąż trwa. Od początku zarazy na całym świecie odnotowano prawie 200 mln przypadków zakażeń, w tym ponad 4,2 mln to ofiary śmiertelne. W przypadku Polski sytuacja także nie wygląda ciekawie. Potwierdzono prawie 3 mln zakażeń, a ponad 75 tys. zakończyło się zgonem.

Nadzieję na wygraną z pandemią i powrót do normalności przyniosły szczepionki. Jako pierwsi preparat przyjęły osoby pracujące w służbach i seniorzy. Kolejno zmniejszano przedział wiekowy osób, które mogły przyjąć szczepionkę. Z czasem jednak zauważono, że zainteresowanie przyjmowaniem preparatów nieco się zmniejszyło. W związku z tym władze postanowiły przekonać i zachęcić społeczeństwo do szczepień.

ZOBACZ TAKŻE: HORROR W KATWICACH. NOWE FAKTY W SPRAWIE, ZARZUT ZABÓJSTWA DLA KIEROWCY

Warto zauważyć, że wielu krajom zależy, aby jak największa ilość społeczeństwa przyjęła szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Przykładowo Włosi w zamian za przyjęcie preparatu rozdają karnety na siłownie, basen, a nawet… sosy pomidorowe. Prezydent Filipin zapowiedział z kolei zakaz wychodzenia z domu dla niezaszczepionych, a władze Francji myślą nad wprowadzeniem obowiązkowych szczepień.

Stany Zjednoczone postanowiły zachęcić swoich obywateli do szczepień proponując darmowe jedzenie w McDonaldzie. Każdy zaszczepiony w Kalifornii może za darmo otrzymać dowolną pozycję z menu.

Na ten moment szczepienie przyjęło około 50% społeczeństwa, jednak w dalszym ciągu jest to za mało. W związku z tym ponad 70 restauracji McDonald’s w Kalifornii rozdaje zaszczepionym darmowe jedzenie.

Szczepienie jest podstawą, aby zakończyć pandemię. Jest bezpieczne, bezpłatne i ratuje życie – napisano na oficjalnym profilu Facebookowym McDonald’s w Kalifornii.

 

źródło: se.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.