Cypr odda pieniądze za wakacje, jeśli zarazisz się tam koronawirusem!

cypr odda pieniądze za wakacje

Cypr odda pieniądze za wakacje, jeśli zarazisz się tam koronawirusem! To pomysł miejscowego rządu, który właśnie takim sposobem chce przyciągnąć do siebie turystów, a zarazem pokazać, że wczasy tam są bezpieczne. Całą sprawę dokładnie opisuje portal RMF24.pl. Z podanych tam informacji wynika, że w przypadku zachorowania na COVID-19 podczas wakacji na Cyprze, koszty związane wyżywieniem, zakwaterowaniem i leczeniem, zostaną pokryte właśnie przez ten kraj. W gestii turystów pozostanie jedynie opłacenie transportu.

Cypr odda pieniądze za wakacje, jeśli zarazisz się tam koronawirusem!

Cypr to kraj, który słynie z turystyki – wszystko przez piękne krajobrazy i ciepły klimat, który tam występuje. To ogromna zachęta dla odwiedzających. Tym samym lwa część cypryjskiej gospodarki, opiera się właśnie na turystyce. Agencja prasowa Associated Press podaje, że turystyka to aż 13% całej tamtejszej gospodarki.

RMF przytacza natomiast statystykę, z której wynika, że Cypr przez wybuch epidemii straci sporo pieniędzy z tytułu zwiedzających i wszystkiego co związanego jest z wakacjami i wypoczynkiem. Może to być nawet blisko 70% z szacowanego przychodu o wysokości 2,6 miliarda euro. Wobec tego tamtejsza władza gwarantuje, że jeśli któryś z odwiedzających Cypr się zarazi – pokrywane będą wszystkie koszty związane z pobytem tam (wyłączając lot samolotem i transport na lotnisko).

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE CENY OWOCÓW W POLSCE! KILOGRAM CZEREŚNI ZA 120 ZŁOTYCH – TO KWOTA, KTÓRA TRZEBA ZAPŁACIĆ ZA EKSKLUZYWNY JUŻ TOWAR W KRAKOWIE. Z TRUSKAWKAMI SPRAWY MAJĄ SIĘ PODOBNIE

Sytuacja związana z koronawirusem na Cyprze już niemal opanowana

Pozyskanie wczasowiczów, z którym walczy teraz cypryjski rząd, jest dla miejscowych niezwykle istotne. Wszystko przez fakt wspominanego już udziału turystyki w całkowitej gospodarce omawianego kraju.

Rząd Cypru podkreśla, że sytuację związaną z koronawirusem już w zasadzie opanowano. Kraj ten niemal od samego początku notuje jedne z najniższych wskaźników zakażeń spośród wszystkich państw europejskich.

Warto dodać, że aby polecieć na Cypr, będzie trzeba okazać ważne badania, dowodzące tego, że nie jesteśmy zakażeni COVID-19. Ponadto w tamtejszych kurortach obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny, włączając w to noszenie maseczek przez obsługę, a także zachowanie bezpiecznych odległości między ludźmi.

Na forach internetowych już jednak pojawiły się pewne obawy. Komentujący wieszczą, że z pewnością znajdą się osoby, które na danej sytuacji będą chciały skorzystać. Stawką są bowiem darmowe wakacje właśnie na Cyprze…

źródło: RMF24.pl, Associated Press

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.