Cigg Seeds, czyli biodegradowalne papierosy z nasionami

cegg seeds

Cigg Seeds to nietypowe, biodegradowalne papierosy, w których w filtrze znajdują się ziarenka dzikich kwiatów. Każdy pet z czasem zamieni się w roślinę. Warto zaznaczyć, że czas rozkładu klasycznego filtra trwa od 1 – 2 lat, a problem wszechobecnych niedopałków jest niewyobrażalnie duży. 

Globalny problem

Palenie papierosów w miejscach publicznych nie tylko zanieczyszcza powietrze. Kolejnym problemem są rzucane gdzie popadnie pety. Szacuje się, że każdego roku na całym świecie wyrzuca się około kilka bilionów niedopałków papierosów. Pomimo wielu kampanii i zakazów palenia w miejscach publicznych problem nadal występuje. Palacze chyba nie do końca rozumieją konsekwencje swoich działań. Szacuje się, że w Polsce każdego roku na ulice trafia blisko 16 miliardów petów, a na świecie aż 4,5 tryliona niedopałków. Ponadto 10 milionów Brytyjczyków pali papierosy. W Wielkiej Brytanii niedopałki są wszędzie, a ulice i parki wydają się przez to brudne. Cigg Seeds dąży do zmiany odpadów w piękne rośliny.

ZOBACZ TAKŻE: KARTONOWE TRUMNY – EKOLOGICZNY CMENTARZ W PARYŻU

Jak działają Cigg Seeds?

Ben Forman – brytyjski projektant, wpadł na genialny pomysł przekształcenia śmieci w coś, co upiększyłoby środowisko. Cigg Seeds firmy Forman to biodegradowalne papierosy, w których filtrach znajdują się nasiona dzikich kwiatów. Rozwiązanie to nie spełni się w obszarach miejskich, ale z pewnością byłoby korzystne dla parków publicznych i innych zielonych stref. Papierosy wyposażono w biodegradowalne filtry, które zawierają nasiona dzikich kwiatów, kiełkują i kwitną po kontakcie z ziemią. 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.