Cheese tea co to jest? Zdradzamy przepis na serową herbatę!

Bez wątpienia każdy z nas lubi popijać mrożoną herbatę w upalne dni. Jednak czy skusilibyście się na serową herbatę? Cheese tea co to jest? Zaraz się dowiecie!

Skąd jest serowa herbata?

Ogólnie rzecz biorąc, cheese tea to herbata mrożona. Zaczęło być o niej głośno w Azji. Od maja 2017 roku można ją spotkać w niemal każdej kawiarni w tym kraju. Kiedy wpłynęła na azjatycki rynek, od razu zaczęła cieszyć się niesamowitym powodzeniem. Wskutek tej popularności, kolejki pod lokalami z serową herbatą zaczynały ustawiać się nawet 2 godziny przed otwarciem lokalu. Ten nowy przysmak możemy dostać już w każdym mieście w Azji.

Cheese tea kontra bubble tea

Ten nietypowy pomysł na herbatę ma zastąpić każdemu dobrze już znaną bubble tea. Niewątpliwie do tej pory radzi sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Ogromna sprzedaż nowego napoju zapewnia właścicielom ogromne przychody. To skutkuje natomiast otwieraniem lokalów z cheese tea w coraz to nowych miejscach.

Jak zrobić serową herbatę, poznaj przepis

W skład tego napoju wchodzi niewiele składników. Wystarczy, że ubijemy śmietanę 36% z serkiem śmietankowym i dodatkiem cukru pudru. Do osobnego kubka wsypujemy kostki lodu i zalewamy je herbatą do 2/3 objętości naczynia. Na sam koniec dekorujemy wierzch naszej herbaty ubitym serkiem. Gotowe! Proste, prawda?

Co to jest herbata serowa?

Słysząc, że ktoś pije herbatę serową, od razu przychodzi nami herbata z żółtym serem. Nic bardziej mylnego. Cheese tea co to jest? W smaku przypomina słodki twarożek. Jest lekka i puszysta, po wypiciu kilku łyków tego napoju, od razu na myśl przychodzi nam pyszny sernik. Twarożek w połączeniu z cukrem i słodką śmietanka przypomina nam puszystą chmurkę. Pod nią możemy znaleźć herbatę różnego rodzaju. Tutaj pomysłom już nie ma końca. Jeśli ktoś ma ochotę, może dostać klasyczną czarną mrożoną herbatę. Oczywiście dostępne są również wersję z herbatą zieloną, a także z matchą. Można spotkać także wersję czekoladowe, a nawet kawowe!

Jeśli chcecie się skusić na spróbowanie tej mieszanki słodkiego serniczka z orzeźwiającą herbatą, koniecznie zajrzyjcie do filmu. Znajdziecie tam przepis, na proste wykonanie waszej cheese tea w domu!

źródło zdjęcia: Eater

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.