Były prezydent USA w szpitalu – czeka go poważny zabieg

jimmy carter

Były prezydent USA Jimmy Carter trafił do szpitala. 95-letni mężczyzna trafił do kliniki uniwersyteckiej w Atlancie, gdzie czeka go poważny zabieg. Jak podają media, chodzi o operację, która zmniejszy ucisk w mózgu, spowodowany krwawieniem. 

Były prezydent USA w szpitalu – seria nieszczęśliwych wypadków

Informację o przetransportowaniu byłego prezydenta USA do szpitala przekazał ośrodek jego imienia Carter Center. Jimmy Carter ma przejść operację, która zmniejszy ucisk mózgu spowodowany krwawieniem w związku z ostatnimi upadkami. Jak podaje TVN24, trzy tygodnie temu doszło do upadku w jego domu, a w maju niestety złamał biodro, co wiązało się z koniecznością zabiegu.

Zabieg lekarze mają wykonać dzisiaj rano. Carterowi towarzyszy jego żona.

 

Jimmy Cartera polityka osiągnięcia

Jimmy Carter znany przede wszystkim w świecie polityki. Działał w Partii Demokratycznej i walczył z dyskryminacją rasową. Dodatkowo, poprawił i zmodyfikował działanie systemu sprawiedliwości. Co więcej, wprowadził nowe zasady polityki ekonomicznej.

ZOBACZ TAKŻE: 0,0 PROMILA – UNIA EUROPEJSKA CHCE WPROWADZIĆ NOWE PRZEPISY

Jednak największy przewrót w jego karierze nastąpił w latach 1977-1981, gdyż właśnie wtedy sprawował władzę jako prezydent Stanów Zjednoczonych. W roku 1980 przegrał walkę o reelekcję w republikaninem Ronaldem Reaganem.

Po skończeniu kadencji, skupił się przede wszystkim na działaniu na rzecz praw człowieka. Został również nagrodzony Pokojową Nagrodą Nobla w roku 2002.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.