Były likwidator obejrzał serial Czarnobyl – popełnił samobójstwo

likwidator

Były likwidator obejrzał serial Czarnobyl. Wkrótce po tym popełnił samobójstwo. Mężczyzną, który targnął się na własne życie, okazał się być były żołnierz rezerwy, zamieszkujący miasto w Kazachstanie. Co więcej, wkrótce po potężnej katastrofie w elektrowni atomowej w Czarnobylu, został oddelegowany do likwidacji szkód na skażonym terenie. Obejrzenie serialu produkcji HBO rozbudziło w nim gorzkie wspomnienia. Informacja ta światło dzienne ujrzała dzięki dziennikarzom Daily Mail. 

Były likwidator z Czarnobyla popełnił samobójstwo po obejrzeniu serialu

O tym, że były likwidator z Czarnobyla popełnił samobójstwo po obejrzeniu hitowego serialu, poinformowała jego córka, a całą sytuację opisała brytyjska gazeta Daily Mail. Wyczytać tam można, że – jak wynika z relacji córki nieżyjącego już mężczyzny – oglądał on serial ze łzami w oczach, a wszystkie brutalne wspomnienia odżyły. Mimo, że brał udział w oczyszczaniu skażonego wybuchem elektrowni atomowej terenu, dożył dni dzisiejszych. Swój żywot zdecydował się jednak skończyć w bardzo przykry sposób.

Mężczyzna żył w opłakanych warunkach

Jak podają zagraniczne źródła, a także przytacza to serwis wiadomosci.radiozet.pl, nieżyjący już Nagaszybaj Jusupow bytował w opłakanych warunkach – i to mimo tego, że w przeszłości otrzymał inne zapewnienia. Likwidatorzy ryzykowali bowiem życiem, oczyszczając skażoną strefę. W zamian mieli otrzymać różnego rodzaju dobra i korzyści. Jusupowi obiecano mieszkanie, którego ostatecznie nie dostał, natomiast takowe otrzymali inni pracownicy. On musiał zadowolić się… jedynie medalem za zasługi. Być może właśnie to, a także przeżycie na nowo dawnego dramatu, popchnęło go do podjęcia tak dramatycznej decyzji.

ZOBACZ TAKŻE: AWARIA W ROSYJSKIEJ ELEKTROWNI ATOMOWEJ!

źródło zdjęć: twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.