Brak maseczki? Ta kobieta znalazła sposób, jak łatwo ją zastąpić! [WIDEO]

brak maseczki

Brak maseczki? W wielu krajach od pewnego czasu – w związku ze światową pandemią koronawirusa – rządy wprowadziły nakaz noszenia maseczek ochronnych. W Polsce wydano rozporządzenie dotyczące zasłaniania ust oraz nosa, jednak można to robić także za pomocą szalika lub chusty. Jak się jednak okazuje, ludzka kreatywność nie zna granic. W sieci pojawiło się nagranie, na którym pewna kobieta postanowiła w jeszcze inny sposób ochronić się przed zarazkami oraz zapobiec rozsiewaniu ich. Co jednak ciekawe, nie użyła do tego ani maseczki, ani szalika, ani nawet chusty. Wideo robi furorę, można zobaczyć je poniżej!

Brak maseczki? Przepisy, które wprowadzono w wielu krajach, interpretowane są na różne sposoby

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze. Poszczególne kraje obrały przeróżne metody powstrzymywania rozprzestrzeniania się zarazy oraz zwalczania jej. Jednakże w większości państw, które doświadczone przez epidemię zostały najbardziej, podjęto bardzo podobne działania. Oprócz izolacji, zamknięcia miejsc gdzie gromadzą się ludzie oraz ograniczeń przemieszczenia się, wprowadzono także obowiązek noszenia maseczek ochronnych lub zasłaniania twarzy (nosa i ust). Tak jest między innymi w Polsce – i to już od tygodnia. Warto jednak zaznaczyć, że nie w każdym zakątku świata możliwe jest zaopatrzenie się w maseczkę. Tym sposobem choćby w Polsce, rząd zezwolił na zasłanianie się chustami lub szalikami. Jak się jednak okazuje, istnieją miejsca, gdzie społeczeństwo jest w tej kwestii jeszcze bardziej kreatywne.

ZOBACZ TAKŻE: OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI NA DROGACH Z POWODU EPIDEMII KORONAWIRUSA? KILKU POSŁÓW JEST ZDANIA, ŻE TAKI ZABIEG ODCIĄŻY SŁUŻBĘ ZDROWIA. 30 KILOMETRÓW NA GODZINĘ W TERENIE ZABUDOWANYM? TA WIZJA JEST BARDZO MOŻLIWA…

Jak się nie ma co się lubi – to się lubi co się ma! Kobieta z plastikową butelką na głowie wprawiła tłum w osłupienie

W dobie ogromnego zapotrzebowania na maseczki, tego jakże pożądanego aktualnie przedmiotu nie starcza dla wszystkich. Ludzie jednak nie załamują rąk i radzą sobie w inny sposób.

Chusty i szaliki? Ten pomysł jest zbyt oklepany! Pewna kobieta wpadła na pomysł, aby na głowę założyć… plastikową butelkę. Trzeba przyznać, że tym sposobem bez wątpienia ograniczyła możliwość rozprzestrzeniania wirusa. Pojawia się jednak pytanie, na ile wygodna była „przyłbica” domowej roboty. Mimo to, widoczna na nagraniu bohaterka nic nie robiła sobie z tego, że wzbudziła zainteresowanie przechodniów. Kobieta dziarsko kontynuowała robienie zakupów.

Wszystko można zobaczyć poniżej:

źródło: Liveleak

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.