Bliźnięta o różnych kolorach skóry – szpital w Łodzi

Bliźnięta o różnym kolorze skóry

Bliźnięta o różnych kolorach skóry urodziły się w szpitalu im. Rydygiera w Łodzi. To niesamowity przypadek, który zdarza się niezwykle rzadko. Nowo narodzony Jason jest czarnoskóry, a jego maleńka siostrzyczka biała.

Rodzice mają ciemny kolor skóry

Matka dzieci – Feumi Wanji Ornella Diana oraz ojciec – Minkoumou Noumi Alex Franck pochodzą z Kamerunu i oboje mają ciemną skórę. Pani Ornella Diana studiuje w Łodzi. Po urodzeniu dzieci, okazało się, że chłopiec Jason jest ciemnoskóry, natomiast jego siostra – biała. Wynika to z choroby, z którą urodziła się malutka Joanna. Cierpi na albinizm, czyli zaburzoną produkcję melaniny. Rodzice dzieci nie są jednak zdziwieni, bowiem już wcześniej w ich rodzinie byli albinosi. Prawdopodobnie cała rodzina pozostanie w Łodzi na dłużej. Nie chcą wracać do Afryki, ze względu na chorobę dziecka. Ich ojczyzna może być zabójcza dla córki, której największym wrogiem przez całe życie będzie słońce.

ZOBACZ TAKŻE: ZESPÓŁ SMARTFONOWEJ SZYI – NOWE ZJAWISKO U DZIECI

„To może dziwić osoby nieznające się na medycynie”

Dr Janusz Lasota, konsultant oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala im. Rydygiera skomentował narodziny: „Bliźnięta o różnych kolorach skóry to rzadkość, ale nie jest to nic niezwykłego. – To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa.”

Warto wspomnieć, że albinosi mają bardzo jasną skórę, białe włosy, rzęsy i brwi. Nie mają pigmentu w skórze, tworach skórnych, włosach i tęczówce oka . Dziecko z albinizmem rodzi się różowawe, co jest spowodowane prześwitywaniem naczyń krwionośnych. Największym sprzymierzeńcem osób chorych jest słońce.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.