Biskup wkrótce zostanie ojcem – potajemnie wziął ślub z pisarką… satanistyczną!

Biskup wziął ślub z pisarką powieści okultystycznych

Hiszpański biskup Xavier Novell swoją historią przykuł uwagę mediów z całego świata. Otóż duchowny postanowił zrezygnować z piastowanego urzędu i związać się z pisarką powieści okultystycznych. Żeby tego było mało, para wzięła ślub i spodziewa się dziecka, a Xavier… wciąż sprawuje swoje duchowne obowiązki. 

Biskup Xavier Novell

Xavier Novell niemalże od początku przykuwał uwagę. Wszystko rozpoczęło się od tego, że był najmłodszym biskupem w historii Hiszpanii. Objął stanowisko mając zaledwie 41 lat. Głośno sprzeciwiał się homoseksualistom, a także zajmował się tzw. terapią konwersyjną, rzekomo leczącą homoseksualizm. Ponadto od 2015 roku zajmował się również egzorcyzmami.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ JEST PEWIEN: CZEKA NAS PRZEŁOMOWY ROK ŚMIERCI I CHAOSU!

Biskup wziął ślub z pisarką powieści okultystycznych

Kontrowersyjny duchowny w ostatnim czasie zszokował jeszcze bardziej. Hiszpański biskup postanowił związać się z kobietą 38-letnią Silvią Caballol. Silvia jest rozwódką i matką dwójki dzieci. Ponadto zajmuje się pisaniem powieści okultystycznych, co zważywszy na profesję duchownego budzi jeszcze większe kontrowersje.

Co ciekawe, para potajemnie wzięła ślub cywilny, co mocno koliduje z pełnionymi przez mężczyznę obowiązkami. Warto bowiem zaznaczyć, że w sierpniu tego roku papież Franciszek przyjął rezygnację Xaviera Novella, ale nie zwolnił go jeszcze z celibatu. Co za tym idzie, biskup popełnił ciężki grzech i dodatkowo złamał prawo kanoniczne. Mimo to, duchowny wciąż pozostaje księdzem, a prawo do sprawowania posługi nie zostało mu odebrane.

W sierpniu Novell za zgodą Watykanu ogłosił rezygnację z posługi kapłańskiej, co było nieoczekiwaną decyzją, ponieważ młody biskup postrzegany był jako wschodząca gwiazda hiszpańskiego Kościoła katolickiego. Novell miał w tej sprawie kilkukrotnie spotykać się z watykańskimi urzędnikami, w tym z samym papieżem Franciszkiem – informuje BBC.

To wciąż nie koniec tej zawiłej historii… Xavier i Silvia wkrótce zostaną rodzicami. Świeżo upieczone małżeństwo spodziewa się bliźniaków.

źródło: tvn24.pl, rp.pl, popularne.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.